KULTURA:

Rozmnażanie amebowców

Grupa Stały Punkt Programu zapewniła niewielkiej widowni porządną dawkę śmiechu podczas pojedynku, w którym udział wzięli zielonogórscy kabareciarze.

 
Na scenie mogliśmy podziwiać między innymi Janka Rewersa z kabaretu Ciach. Całą imprezę brawurowo poprowadził Kajetan Suder, znany z nieistniejącej już formacji Bez Reszty. Wieczór rozpoczął kabaret Twórcze Zajęcie, w którego skład wchodzą uczniowie 1 LO w Zielonej Górze. Mimo młodego wieku członków, grupa świetnie radzi sobie na scenie. Jednak głównym punktem programu był pojedynek między dwiema grupami, które musiały wykazać się umiejętnością improwizacji na scenie.
 
Bitwa składała się z kilku zadań. Był m.in. „Dwugłowy profesor” – konkurencja polegająca na udzielaniu jednowyrazowych odpowiedzi na najbardziej absurdalne pytania z dziedziny wszelkiej nauki („jak rozmnażają się amebowce”?). Dużo emocji wzbudziła również konkurencja, podczas której uczestnicy musieli wymyślać piosenkę o rodzinnym obiedzie. Przez cały występ artyści starali się podtrzymywać kontakt z widownią, co przy niewielkiej liczebności na sali, dawało niesamowitą atmosferę i niezapomniany klimat.
 
Biorąc pod uwagę uśmiechy na twarzach opuszczających Hydrozagadkę po występie, można śmiało stwierdzić, że ten wieczór zostanie zapamiętany jako kolejny udany występ na zielonogórskiej scenie kabaretowej.

Autor: Ada Stankiewicz

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00