KULTURA:

Radosne zamieszanie w improwizacji scenicznej – Dżemo Granie!

Improwizowane występy na scenie mają być zaskakujące, więc warto co jakiś czas zmieniać ich formę. Inicjatywa Sceniczna Fruuu chce wypróbować w Zielonej Górze nową rozrywkę – tzw. Dżemo Granie.

Zasady zabawy tłumaczy Patryk Cyplik, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Sceniczna Fruuu.

To jest wieczór, w którym każdy może wejść na scenę. Czy to jest osoba, która się zna, czy dopiero zaczyna się znać, czy w ogóle się nie zna na improwizacji, ale chce po prostu dobrze się bawić. My pytamy ze sceny, kto jest chętny do następnej gry. Kto się zgłosi, ten wychodzi na scenę. Zupełnie niezobowiązujące, nikt nikogo nie ocenia, bo nie po to tam jesteśmy. Przychodzimy tam wszyscy, żeby dobrze się bawić.Patryk Cyplik

Każda scenka trwa ok. 2-3 minuty. Są to rozmaite gry, np. rozmowa, która ma się składać tylko z pytań. Jasno określone reguły ułatwiają zabawę osobom początkującym.

Dżemo Granie – w tę środę, 17 października o 19:00 w klubie Fabryka przy ulicy Moniuszki 16.

Z początkiem października Inicjatywa Sceniczna Fruuu rozpoczęła też nową edycję warsztatów improwizacji scenicznej. To także zajęcia dla ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z występami przed publicznością.

Chodziłem po naszych szkołach średnich – technika, licea – i tam robiłem promocję warsztatową. Do studentów jeszcze nie dotarłem, bo dopiero przybyli. Więc, drodzy studenci – ci, którzy jeszcze nie mają pojęcia, że chcą, a chcą przyjść na warsztaty improwizacji – można najpierw przyjść na Dżemo Granie, wyjść na scenę i stwierdzić, czy to dla mnie, czy nie.Patryk Cyplik

Warsztaty odbywają się w poniedziałki i wtorki o 17:00 w Krzywym Kominie przy ulicy Fabrycznej 13b.

O improwizacji scenicznej w Zielonej Górze – także w całej rozmowie.

Patryk Cyplik

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00