KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Przyjacielskie anegdotki o tych, których nie ma już z nami – Zielonogórskie Zaduszki

Zielonogórskie Zaduszki to spotkanie wspomnieniowe od kilkunastu lat organizowane w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Jest poświęcone osobom zasłużonym dla Zielonej Góry i regionu, które pożegnaliśmy w minionym roku. Tym razem uczestnicy wieczoru przypomną sylwetki trzech osobistości.

Pierwszą osobą, o której będziemy mówić, jest pan Zygmunt Stabrowski – znany zielonogórzanom jako doradca prezydenta Janusza Kubickiego, a także (o czym może nie wszyscy wiedzą) honorowy kustosz naszego muzeum. Druga osoba to znana zielonogórska malarka, Anna Gapińska-Myszkiewicz, której wiele prac znajduje się w zbiorach naszego muzeum. Trzecia osoba była bardzo związana z muzeum – to pan doktor Andrzej Toczewski, dyrektor naszej placówki, który zmarł w tym roku.
mat.prasowe

Dr Izabela Korniluk podkreśla, że Zielonogórskie Zaduszki mają formę przyjacielskich wspomnień o zmarłych. Są to ciepłe, pozbawione patosu opowieści.

Nie jest to spotkanie, gdzie opowiada się o wielkich dokonaniach i osiągnięciach. To jest raczej wspomnienie przyjaciół, są eksponowane pewne anegdotki. To także pokazanie, jakim człowiekiem dana osoba była prywatnie, bo nie zawsze to wiemy.

Zasłużonych zielonogórzan będą wspominać: prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, malarka Bożena Cajdler-Gruszkiewicz, prof. Czesław Osękowski – były rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego i Leszek Kania – dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej. Zielonogórskie Zaduszki odbędą się w czwartek o godzinie 18:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Spotkanie będzie transmitowane w internecie, na profilu muzeum w mediach społecznościowych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: