KULTURA:

Powrót dżentelmena

Kobiety pragną mężczyzn z klasą. Podświadomie marzą o współczesnym dżentelmenie, który będzie odznaczał się cechami powszechnie uchodzącymi za staroświeckie.  By uchodzić za dżentelmena, nie musisz mieć dwuczłonowego nazwiska, posiadłości ziemskiej ani szlacheckiego tytułu. Wystarczy, że będziesz się odpowiednio zachowywał.

Liczy się spojrzenie

Po pierwsze, wyrzuć ze swojego słownika pojęcie "podryw" i zamień je na "uwodzenie". Kobiety uwodzi się spojrzeniem, to przecież oczy są zwierciadłem duszy. Pokaż dyskretnie, że zależy ci na niej wodząc za nią wzrokiem, a nie wpatrując się nachalnie w jej dekolt. Nowoczesny dżentelmen zawsze przestrzega form i savoir-vivre’u, jest szarmancki i taktowny wobec kobiet, ale pozwala sobie na odrobinę flirtu i przyzwoitą zabawę.

Pieniądze… schowaj do kieszeni

Nowoczesny dżentelmen nie obnosi się także z pieniędzmi. To, że je ma, jest jego słodką tajemnicą i tak powinno zostać jak najdłużej. W hierarchii wartości najistotniejsze są godność i lojalność, a te są ważniejsze niż dobra materialne i cały posiadany majątek.

Ubieraj się z głową

Dobrze natomiast, jeśli zasobność portfela przejawia się w doskonałych ubiorach. Garderoba mężczyzny wiele o nim mówi. Dżentelmen lubi rzeczy dobre jakościowo, które wyróżniają się szlachetnymi materiałami i niepowtarzalnym stylem. Stawia na ponadczasowe kroje i nie kupuje bubli na jeden sezon.

Dobra rada: częściej ubieraj garnitury, gdyż to magnetyzuje kobiety. Panie czują pociąg do mężczyzn, których wygląd świadczy o wysokiej pozycji społecznej. Dlatego wskakuj w białą koszulę i casualową marynarkę a taki zestaw zapewni ci powodzenie u płci pięknej.

Swój styl staraj się opierać na kanonach klasyki. Unikaj bezkrytycznej pogoni za najnowszymi trendami mody.

 Agent 007

Mężczyznę, odznaczającego się powyższymi cechami, powinna wyróżniać także niecodzienna odwaga oraz chęć niesienia pomocy innym. Kobiety cenią dobre serce, a uprzejmość idąca w parze z zaangażowaniem w problemy innych są duetem, który wzbudza szacunek i podziw.

Panie przodem

Przestrzegaj etykiety. To, co tobie wydaje się już zbędne i niemodne, kobiety z pewnością docenią. Pocałunek w dłoń jest milej widziany niż podanie ręki. To samo tyczy się przepuszczania w przejściu, odsuwania krzesła w restauracji oraz otwierania drzwi samochodu. Pamiętaj o tym, a zyskasz uznanie w oczach wielu pań.
 

Autor: AK, źródło informacji: INTERIA.PL

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00