KULTURA:

Po Leonach – podsumowanie sezonu 2017/2018 w Lubuskim Teatrze

Pod koniec sezonu artystycznego w Lubuskim Teatrze jak co roku odbyła się gala wręczenia nagród dla najpopularniejszych aktorów i spektaklu – Leonów. Wraz z pracownikami teatru wracamy na chwilę do tego wieczoru. Prezentujemy też, co czeka widzów jeszcze przed nowym sezonem i premierami następnych sztuk.

To były Leony mocno hollywoodzkie – wspomina kierownik literacki teatru, Janusz Łastowiecki. Swoją oprawą gala nawiązywała bowiem do jednego z przedstawień – „George & Ira Gershwin”. Nie mniejszy rozmach miały inne realizacje sceniczne, które oglądaliśmy w ciągu sezonu.

Ważne było to, że Teatr Lubuski przygotował dość zróżnicowaną ofertę. Spektakle trafiały zarówno do widza niewyrobionego, który potrzebuje – może nie lekkiej – ale jednak rozrywki, i do takiego widza, który niejedno w życiu zobaczył, a zobaczyć mógł w zupełnie nowej odsłonie. Mieliśmy więc poszukującą, oniryczną i komediową wersję „Samobójcy” czy musical „George & Ira Gershwin”, który uwieńczył nasz finał Leonów.Janusz Łastowiecki

Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się spektakl „Samobójca”. Leony dla najlepszych aktorów trafiły bowiem do odtwórców głównych ról w sztuce – Marty Frąckowiak i Aleksandra Stasiewicza. Dodatkowo samo przedstawienie zyskało miano najpopularniejszego spektaklu sezonu.

W czasie gali Leonów teatr transmitował również odsłonięcie swojego Bachusika. Figurka stoi przy wejściu służbowym do budynku i ukwieconej donicy Laboratorium Twórczego. Kto uważnie na niego spojrzy, z pewnością zauważy podobieństwo do pewnej ważnej osoby w Lubuskim Teatrze. Dyrektor Czechowski odsłonił go własnoręcznie, podczas transmisji na głównej scenie teatru.Bogdan Stasiak

Jak na naszej antenie zapowiadała już Emilia Adamiszyn, podczas wakacji teatr nie przerywa działalności edukacyjnej. W ramach propozycji Laboratorium Twórczego nadal będą odbywać się rodzinne warsztaty, czytane będą bajki. O tym w całym wywiadzie z Edytą Zatwarnicką, Januszem Łastowieckim i Bogdanem Stasiakiem.

Edyta Zatwarnicka, Janusz Łastowiecki, Bogdan Stasiak

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: