KULTURA:

Artystyczna niedziela w Lubuskim Teatrze – podsumowanie sezonu na gali Leonów i kwitnące Laboratorium Twórcze

Lubuski Teatr stara się dogodzić gustom widzów, ale i przyciąga ich tym, co dzieje się poza sceną. Laboratorium Twórcze – miejsce stworzone do zabawy, nauki i wielopokoleniowej integracji – sprawi tym razem, że otoczenie teatru będzie wyglądać kwitnąco.

Jak przystało na zajęcia w Laboratorium Twórczym, zacznie się od literatury. Dzieci wysłuchają bajki „Zielony i Nikt” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej, a potem zajmą się zielenią.

Będziemy mieć rodzinne sadzenie kwiatów doniczkowych. Zasadzimy kwiaty w donicy, która stanie przed teatrem. Szykuje się duże, rodzinne wydarzenie. Robimy to w ramach naszych stałych działań pod nazwą „Laboratorium Bajek”. Nasi stali goście są przyzwyczajeni do tego, że zaczyna się zawsze czytaniem, a potem jest rodzinne działanie. Jest wokół nas zielono, więc także my dbamy o zieleń, bo jest dla nas ważna.Emilia Adamiszyn

Akcja „Rozkwitaj w teatrze” jest jednocześnie podsumowaniem pierwszego sezonu Laboratorium Twórczego. Warsztaty odbędą się w niedzielę o godzinie 12:00. Nie oznacza to jednak, że w wakacje Laboratorium przerwie swoją działalność.

W pierwszym tygodniu wakacji – to jest ostatni tydzień czerwca – zapraszamy dzieci na warsztaty pod nazwą „Wielka wyprawa”. W trakcie takiego spotkania każdego dnia będzie się odbywać wyprawa do innego miejsca. Nie chcę zdradzać, jakie to miejsca, bo to będzie niespodzianka. W ramach warsztatów zostaną też zorganizowane warsztaty plastyczne, aktorskie, taneczno-muzyczne. Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat.Emilia Adamiszyn

W następnym tygodniu lata Laboratorium Twórcze zaplanowało natomiast warsztaty teatralno-taneczne dla starszej grupy wiekowej. Ich efektem będzie powstanie interaktywnej instalacji. Tematem będzie superbohaterka i superbohater oraz moce, które w nas tkwią.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00