KULTURA:

O zielonogórskich rękopisach po raz drugi. Teraz na wykładzie w muzeum

Dyplomatyka, paleografia… Brzmi tajemniczo? Nie w Muzeum Ziemi Lubuskiej! Wyjaśnienia tych pojęć usłyszymy podczas kolejnego Studium Wiedzy o Sztuce i Historii.

Temat studium będzie odnosić się do wystawy „Archivum Grünbergensium – zielonogórskie manuskrypty z lat 1382-1799”. Prezentuje ona rękopisy ważne w dziejach Zielonej Góry, m.in. dokumenty urzędowe. Niektóre pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze.

Spotkanie prowadzić będą pani Ewa Grelewicz z Archiwum Państwowego i dr Alina Polak-Woźniak z naszego muzeum. Opowiedzą o tych dokumentach, które często nie były w ogóle pokazywane mieszkańcom. Były gdzieś głęboko schowane w archiwach. Część z nich znajdowała się w archiwum wrocławskim i dopiero w 2017 r. wróciła do Zielonej Góry.Alicja Błażyńska, rzecznik prasowy Muzeum Ziemi Lubuskiej

W tym samym dniu będzie można zwiedzić wystawę, a także poznać nauki związane z rękopisami – wspomnianą dyplomatykę i paleografię. Spotkanie z cyklu „Studium Wiedzy o Sztuce i Historii” – w środę, 17 października o godzinie 16:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: