FILM:KULTURA:MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Lech Dyblik w studiu Radia Index [Rozmowa]

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, pieśniarz. Popularność przyniosły mu filmy Wojciecha Smarzowskiego („Dom zły”, „Wesele”, „Róża”, „Wołyń”), a także serial „Świat według Kiepskich”. W ramach trwającego Kozzi Film Festiwal, w studiu Radia Index gościliśmy Lecha Dyblika.

Na ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym „Noc poślubna w biały dzień” w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek Wózków”, „Wtorek”, „Zemsta” i „Wesele”. Udzielał się również w serialach „Boże podszewka”, „Sukces” i „Wiedźmin”. Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. „Bandycka dusza”. W najbliższym czasie zobaczymy go na pewno w dwóch, nowych filmach: Valley of the Gods Lecha Majewskiego u boku Johna Malkovicha i Charlotte Rampling oraz The Painted Bird w reżyserii  Václava Marhoula.

Majewski marzył, aby zagrał w jego filmie. Nie duża rzecz, którą grałem. Ganiałem Malkovicha po browarze we Wrocławiu, w nocy. Malkovich pomimo, że miał dublera, to sam postanowił biegać, więc dwóch starszych panów ganiało się po browarze i filmowali nas. Pojęcia nie mam, kiedy premiera, ponieważ te prace postprodukcyjne są zaawansowane, ale w wypadku Lecha to nie wiadomo, kiedy to wypuści i będzie zadowolony. Premiera drugiego filmu planowa jest na maj 2019. zakończono okres zdjęciowy, który był długi. To jest film w sumie kameralny, tak jak książka, ale było tam 105 dni zdjęciowych. To jest bardzo dużo. Będzie to film czarno-biały. Niewątpliwie walorem tego filmu, będą zdjęcia. Ich autorem jest czeski operator Władmir Smutny, który niezwykle, pieczołowicie przygotowywał kadry. Film był kręcony na taśmie, więc nawet w pełnym słońcu używano reflektorów, to dla mnie, jako aktora było dość komfortowe.Lech Dyblik

Cały zapis rozmowy możecie znaleźć poniżej:

https://www.facebook.com/index96fm/videos/10160846585810657/?notif_id=1528795815285794&notif_t=live_video_explicit

Zobaczcie galerię zdjęć z dzisiejszego koncertu:

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00