KULTURA:

Lato w mieście sprzyja Muzom Wszelakim [PROGRAM IMPREZ]

Zaczyna się czwarty tydzień Lata Muz Wszelakich w Zielonej Górze. Cykl letnich imprez w mieście, przygotowany przez Zielonogórski Ośrodek Kultury będzie tym razem koncentrował się na muzyce bluesowej, żydowskiej, architekturze czy teatrze.

Jutro (24.07) na deptaku z inicjatywy Fundacji Judaica zabrzmi koncert zespołu Negev – wykonawcy muzyki żydowskiej. Wokalistką grupy jest Agnieszka Bielanik-Witomska, artystka teatrów w Gliwicach i Chorzowie. Jej śpiewu wysłuchamy jutro o godzinie 19:00.

W podróż szlakiem wyjątkowych zielonogórskich budowli zabierze nas Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. Na następnym spacerze z cyklu „Nie nudzę się latem” obejrzymy, w jakich stylach architektonicznych wykonano mniej i bardziej znane obiekty. „Od gotyku do secesji” poprowadzi turystów i mieszkańców Ireneusz Gorzelanny. Wędrówka rozpocznie się w środę, 25 lipca o 17:00. Zbiórka na placu Bohaterów od 16:45.

W czwartek, 26 lipca o 19:00 – kolejne spotkanie z cyklu „Znani na wesoło i nieco poważniej”. Z monodramem „Lifting” na scenie amfiteatru wystąpi Jolanta Żółkowska, aktorka znana z roli Basi Lawinówny w serialu „Dom”.

Poza tym – bluesowy akcent na koniec weekendu oraz jak na końcówkę lipca przystało – imieniny Anny. Więcej szczegółów w poniższym programie na czwarty tydzień Lata Muz Wszelakich.

Download (DOC, 52KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00