KULTURA:UCZELNIA:

Lady Gaga i Wiedźmin na scenie „Gęby”? Z naszymi kabareciarzami wszystko jest możliwe!

Playback Show to kultowa impreza klubu Gęba. Przez wiele lat Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe spotykało się tam, by pokazywać własne interpretacje muzycznych przebojów. Wydarzenie cieszy się uznaniem widzów także dziś.

– Tego było tak dużo, że już nie pamiętamy, która to edycja – mówi o występach z cyklu „Playback Show” kabareciarz Tomasz Łupak. Biorą w nich udział artyści, którzy zajmują się szeroko pojętą rozrywką. Ostatnio na scenie gościł m.in. Klub Komedii. Każdy twórca przygotowuje i prezentuje swój „teledysk” do wybranej piosenki.

Generalnie to jest nasza wariacja, interpretacja różnych utworów muzycznych. Przede wszystkim staramy się zrobić playbacki, teledyski, ale czasem nas troszkę poniesie fantazja, czasem odejdziemy od oryginału, zrobimy coś w swoim stylu. Grzegorz w tym roku robi „Wiedźmina”.Pamela Tołoczko
mat.prasowe

– Troszeczkę przelotówka z serialu, tego co był teraz w wersji netfliksowskiej, z małymi przytykami do tego, co wyszło w wersji polskiej – dodaje Grzegorz Kowalczuk, jeden z wykonawców.

Artyści wcielili się również w Lady Gagę, Bradleya Coopera, bohaterów serialu „Przyjaciele” czy postacie z bajek Disneya.

Ja się czuję podekscytowana i dumna z tego, że wszystkim nam się udało. Śpiewam tutaj codziennie, od października 2018 roku. To miejsce stało się dla nas chyba drugim domem, jesteśmy dla siebie taką małą rodziną.Julia, uczestniczka Playback Show

Klub Gęba to również (a może przede wszystkim) dobre miejsce dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mieści się bowiem na terenie kampusu B, w akademiku Vicewersal.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: