KULTURA:

Nie ma laboratorium bez eksperymentów. A w tym bada się… bajki

W niedzielę działalność zainaugurowało Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Zielonej Góry pokazuje to, co było niedostępne oczom małych i dużych widzów oraz otwiera umysły na nowe, kreatywne doświadczenia. A zamiast mikroskopu czy lupy – wykorzystuje wyobraźnię!

Działalność laboratorium będzie kręcić się wokół wystaw, bezpośredniego dialogu aktora z widzem i warsztatów artystycznych – tak, jak wyglądało to właśnie w niedzielę.

Czytaliśmy bajkę. Spotkanie polegało na działaniu pod hasłem „Laboratorium bajek”. To cykl, który przeszedł transformację z czytań bajek, które wcześniej odbywały się w Lubuskim Teatrze. James Malcolm przeczytał fragment bajki „Muminki” o smokach. Następnie odbył się warsztat rodzinny oparty na upcyclingu. Wykorzystaliśmy wszystkie materiały, które pozostały po przygotowaniach: tektury, folie, siatki. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły tekturowe smoki.Kinga Górska

Laboratorium Twórcze zachęca też do twórczego spędzenia ferii zimowych. Pokaże najmłodszym kulisy przedstawień, jakie mogą oglądać na deskach teatru. Organizatorzy zajęć wybrali do tego celu formułę eksperymentu twórczego.

Pierwszy tydzień ferii jest poświęcony spektaklowi „Kopciuszek”. Jest skierowany do młodszych dzieci. Drugi tydzień to eksperymenty wokół „Akademii Pana Kleksa”. To cykl warsztatów artystycznych, teatralnych i lalkowych. Dzieci będą mogły więc dotknąć teatru i wszystkiego, co jest związane z powstawaniem sztuki.Kinga Górska

Pracownicy teatru planują już kolejne wydarzenia, które tym razem będą adresowane również do młodzieży i seniorów. Dodajmy jeszcze, że Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru mieści się w dawnym pomieszczeniu restauracji Namaste.

Kinga Górska, Edyta Zatwarnicka

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: