KULTURA:

Krakowianie w zagłębiu kabaretów – Tomasz Biskup i Damian Skóra

Obaj z Krakowa. Jeden – znany jako eminencja stand upu, drugi – osoba transwiekowa: dziecko, czasem starzec w ciele mężczyzny. Tomasz Biskup i Damian Skóra zagoszczą w Zielonej Górze na wieczorze z cyklu “Stand up City”.

W rozmowie z Małgorzatą Bugaj komicy opowiedzieli na przykład, czy ich zdaniem Tomasz Biskup przypomina Grzegorza Halamę:

Ja bym się bardzo ucieszył, bo on ma plastyczną mimikę, a ja mam kawał drewna zamiast twarzy. Muszę się mocno nagimnastykować, żeby coś z tym zrobić.Tomasz Biskup

– Pani redaktor nie dokończyła zdania: przypomina Grześka Halamę, jak śpi – zażartował Damian Skóra.

Swój występ opisali słowami: będzie o sobie, społeczeństwie, stylu zarządzania gminami w XVII wieku i tablicy pierwiastków chemicznych.

Alex (Niebrzegowski – przyp. red.) mi powiedział, że w Zielonej Górze jest zagłębie kabaretowe. Ja na geografii uważałem. Tam było, że faktycznie wydobywa się kabaret, są rudy kabaretu. No i wiadomo, jak to przy rudach – jak są miedzi, to występuje ołów, złoto, a przy rudach kabaretu – Skóra i Halama. Ale tylko jak śpi, bo nigdzie mu się tak nie śpi, jak przy rudzie kabaretu. Boże, co ja mówię?Damian Skóra

Jak będzie naprawdę? Sprawdzicie dziś, 7 kwietnia o 19:30 w klubie Jazzkino.

Tomasz Biskup, Damian Skóra

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: