KULTURA:

Kolorowa jesień w Tkalni: muzyka, twórczy bałagan, ceramika i stal!

Tkalnia Kreatywności przy ulicy Fabrycznej zmieniła się w Tkalnię. Nie oznacza to, że kreatywności w niej brak, bo jak zawsze zaprasza znakomitych artystów. Zachęca też, by samemu zająć się sztuką.

Październik w Tkalni rozpoczął się od wernisażu wystawy „Ceramika i stal”. Swoje prace prezentują rzeźbiarze z Lubina: Elżbieta Kochan i Piotr Sobczyk. Jak nazwa wystawy wskazuje, tworzą oni dzieła ze stali nierdzewnej czy ceramiki. Mają na koncie wiele osiągnięć. Przykładowo, pracę Piotra Sobczyka można oglądać w Muzeum Emigracji w Gdyni – jest to metalowy globus. Elżbieta Kochan pokazywała natomiast swoje dzieła w Poznaniu, Lesznie czy Toruniu.

A teraz – coś dla fanów muzycznych i wizualnych eksperymentów. W tę niedzielę, 7 października o 20:00, zagra wrocławski zespół Shepherds of Cats. Będzie mu towarzyszyć twórca animacji wideo – Vj Pietrushka, czyli Maciej Piątek.

To muzyka trudna do sklasyfikowania gatunkowo, ale nowoczesna i ambitna, bo są to dobrzy muzycy. Następnie mamy koncert MATE. To już jest bardziej znana grupa w Zielonej Górze. Wystąpi 13 października o godzinie 20:00.<span class="su-quote-cite">Adam Marciszonek, Tkalnia</span>

Tkalnia nie zapomina też o najmłodszych. Dla dzieci w wieku od roku do 5 lat i ich opiekunów przygotowała zajęcia plastyczne. Mieszanie i ugniatanie kolorowych mas da nieskrępowaną radość i okazję do pobrudzenia się! A przede wszystkim – będzie kształtować dziecięce zmysły. Warsztaty zaczną się 14 października o 11:30.

O wydarzeniach przy ulicy Fabrycznej 13a można też przeczytać na facebookowej stronie Tkalni.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00