KULTURA:

Jose Torres i muzyk z zespołu Raz Dwa Trzy – gośćmi „Jazzu u Klema”

Muzeum Ziemi Lubuskiej przypomina melomanom o serii koncertów „Jazzujące Muzeum”. Część z nich, jeśli pozwala na to pogoda, organizuje także w plenerze. Ponieważ miejscem występów jest okolica ławeczki Klema na deptaku, stąd nazwa „Jazz u Klema”.

Będzie to drugie w tym roku spotkanie pod chmurką z muzykami. Zagra zespół Trelecaster, zapewne kojarzony ze swoich zielonogórskich korzeni.

Założycielem tej grupy jest Jarek Treliński, który na co dzień gra w zespole Raz Dwa Trzy. Będzie również występować Piotr Treliński, Żenia Betliński, Wojciech Buliński, a zaśpiewa dla nas Natalia Szczypuła. Szykuje się ciekawy, energetyczny, letni, ale i trochę jazzowy koncert. Alicja Błażyńska, rzecznik prasowy Muzeum Ziemi Lubuskiej

W składzie grupy Trelecaster gra również popularny kubański instrumentalista, Jose Torres. Twórczość zespołu to muzyka instrumentalna pełna chwytliwych melodii, dynamiki i pomysłowej improwizacji. Łączy też w sobie wiele gatunków.

Natalia Szczypuła to z kolei wrocławska wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jej pasją jest muzyka soulowa, funkowa i gospel. Należy do funkowo-jazzowo-soulowej grupy SoulStream. Z zespołem Trelecaster występuje gościnnie.

Plenerowy koncert przy Muzeum Ziemi Lubuskiej w czwartek, 27 września o 19:00. W razie niepogody będzie przeniesiony do Sali Witrażowej muzeum.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: