KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Jak brzmią „Dzwony miasta Kitież”? Andriej Kotin wprowadza w świat rosyjskiej muzyki

W czwartek wieczorem, w sali im. Janusza Koniusza w “Norwidzie” odbył się koncert Andrieja Kotina, zielonogórskiego barda i poety. Artysta w towarzystwie skrzypaczki Katarzyny Pusowskiej zaprezentował w programie ,,Dzwony miasta Kitież”, swoje ulubione rosyjskojęzyczne utwory – romanse, pieśni rosyjskich bardów oraz twórczość kultowych rockowych wykonawców i zespołów.

Andriej Kotin pochodzi z Moskwy, mieszka w Polsce. Nazywa siebie songwriterem. Inspiruje się muzyką lat 60.

Wszystkich moich ulubionych rosyjskich piosenek nie dałbym rady zagrać w ciągu jednego koncertu, ale mam część takich piosenek, które według mojego uznania i gustu należą do skarbnicy piosenki rosyjskojęzycznej z przeróżnych epok, przeróżnych czasów jej istnienia i rozwoju – od początku XX wieku po dzień dzisiejszy.
mat.prasowe

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu “Lubuskie czwartki” a już w przyszłym tygodniu jedno z najważniejszych, regionalnych wydarzeń.

25 lutego zapraszamy na galę Lubuskich Wawrzynów 2020. Poznamy laureatów w kilku kategoriach – literackiej, naukowej i dziennikarskiej. Zapraszamy również w najbliższą niedzielę, 28 lutego, na kolejną edycję Zielonogórskiego Salonu Poezji. Tym razem – rodzinne czytanie. Zdzisław Wardejn, Małgorzata Pritulak, a także ich najbliższa rodzina, prezentować będą współczesną polską poezję.

Wszystkie wydarzenia z powodu pandemii odbywają się w formie wirtualnej. Relacje możemy oglądać na Facebooku biblioteki.

autorzy: Katarzyna Mayer-Bzowa, Tomasz Noskowicz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: