KULTURA:

Flircik dla zdrowia?

Od epoki naszych babć różni nas jednak kilka elementów. Po pierwsze: często flirtujemy dla czystej przyjemności. Niekoniecznie po to, by tą metodą znaleźć narzeczonego lub przyszłego męża. Po drugie – już nie czekamy na to, by to mężczyzna wykonał pierwszy gest. Jeżeli ktoś wpadnie nam w oko, bez specjalnych oporów dajemy mu to do zrozumienia. No i szybciej niż kiedyś decydujemy się na to, by niewinny flirt przeszedł w gorący romans.
 
Ale choć jesteśmy dziś odważniejszymi kochankami, marzymy o wielkiej miłości! Wciąż bliżej nam do bohaterki “Przeminęło z wiatrem” niż “Nagiego instynktu”.
 
Bezpieczny podryw
Flirt to gra słów, gestów, spojrzeń. Niezobowiązująca, ulotna, dowcipna. To prawienie sobie komplementów dotyczących wyglądu, stroju, osobowości. Na tym poziomie w zasadzie flirtować można wszędzie i z każdym.
Jednak nie ma co ukrywać: najbardziej smakuje flirt o delikatnym zabarwieniu erotycznym, gdy pomiędzy kobietą i mężczyzną przemknie niewidoczna dla innych błyskawica.
 
Samo zdrowie
Sposób na udany początek znajomości? Olbrzymi bukiet zawsze będzie bezkonkurencyjny. Idealnym czasem do flirtowania jest lato i wakacje. Odzywają się w nas wtedy uśpione pragnienia i tęsknoty. Za dawną, niespełnioną miłością albo za ścinającą z nóg namiętnością. A czasem po prostu za odrobiną odmiany…
 
– W wakacje nie tylko single rzucają się w wir flirtowania, choć z natury rzeczy są w ścisłej czołówce. To czas, który wszystkich nas przestraja na czułą nutę. Wyjeżdżając na urlop chcemy zostawić za sobą kłopoty i przez chwilę po prostu się bawić – mówi psycholog Agnieszka Walakowska.- To bardzo zdrowy odruch!
 
O tym, że flirt jest wyjątkowo korzystny dla zdrowia napisano nawet parę książek. Spotkanie z kimś, kto nam się podoba, wywołuje emocje i pobudza w mózgu produkcję hormonów szczęścia: dopamin oraz serotoniny. To działa podobnie jak zjedzenie czekolady. A na dodatek ma niewątpliwy plus – zero kalorii!
 

Autor: Źródło informacji: www.interia.pl

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: