MUZYKA:

Pierwsza polska konserwa muzyczna

„Opera Nowohucka” formacji Wu-Hae to album koncepcyjny, inspirowany 60-letnią historią Nowej Huty. Muzycy zapowiadają, że fani grupy mogą poczuć się zaskoczeni. Nowy album Wu-Hae stanowczo odcina się od hip-hopowej stylistyki, z którą niegdyś niefortunnie skojarzono zespół. „Opera Nowohucka” jest stanowczym wkroczeniem w XXI wiek. Na nowej płycie rock miesza się z olbrzymią dawką elektroniki, opartej na drum’n’bassowej rytmice. Nie usłyszymy perkusji, jednak nie zabraknie żywych instrumentów w postaci gitar i wiolonczeli.

Wu-Hae, słynące z realizacji muzycznych eksperymentów, tym razem zaprosiło do współpracy znanych wokalistów. Na „Operze” gościnnie zaśpiewali między innymi Maciej Maleńczuk i Grzegorz Markowski.

Nie tylko forma wydawnictwa, ale równiez jego promocja będzie nietypowa. Wydaniu albumu będą towarzyszyły uliczne happeningi odbywające się w największych miastach Polski. Ponadto, planowana jest konferencja prasowa z uroczystym zakopaniem płyty-puszki na terenie Nowej Huty.

„Opera Nowohucka” ukaże się w limitowanym nakładzie, warto więc śledzić poczynania Wu-Hae, by nie przegapić tego niezwykłego wydawnictwa. Muzyczną konserwę będzie można kupić głównie za pośrednictwem internetu. Premiera albumu planowana jest na koniec października.

Autor: Źródło: materiały prasowe

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00