MUZYKA:

Lato w towarzystwie skrzypiec, czyli festiwal muzyczny „Arte del Violino”

Tegoroczne wakacje z pewnością są udane dla melomanów. Region obfituje w mnóstwo festiwali muzycznych, również tych związanych z kompozycjami poważnymi.

Festiwal „Arte del Violino – sztuka gry skrzypcowej” to wydarzenie organizowane przez fundację Ars Activa. Jego piąta edycja jest dedykowana profesorowi Stanisławowi Hajzerowi, lubuskiemu muzykowi i nauczycielowi. Na festiwal składają się trzy koncerty: występ poświęcony Ignacemu Janowi Paderewskiemu w 75. rocznicę jego śmierci, koncert „Taniec świata” i „Pamięci Stanisława Hajzera w 25. rocznicę śmierci”.

Przed zielonogórską publicznością zagrają m.in. byli uczniowie profesora Hajzera. Koncerty odbędą się 31 lipca oraz 6 i 13 sierpnia o godzinie 19:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wstęp jest wolny.

Poniżej zamieszczamy program festiwalu.

 

niedziela, 31 lipca, godz 19:00

koncert dedykowany I.J. Paderewskiemu  z okazji 75 rocznicy śmierci kompozytora

W programie tego koncertu utwory Paderewskiego jak „Sonata Skrzypcowa” i słynny „Menuet”; poza tym  muzyczne inspiracje barokowe, czyli sonata G.Tartiniego – „Didina Abandonata” oraz sonata skrzypcowa J.F.Haendla w wykonaniu Mariusza Monczaka – skrzypce i towarzyszącej mu na fortepianie Anny Haas-Niewiedział

 

sobota, 6 sierpnia, godz 19:00

koncert „Tańce świata”

 

13 sierpnia, godz 19:00

„Pamięci Stanisława Hajzera w 25 rocznicę śmierci” w wykonaniu byłych uczniów profesora odbędzie się również w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X