MUZYKA:

KaCeZeta stara szkoła

Na krążku utrzymanym w stylistyce reggae, raggamuffin, ska i dub znajdziemy 16 utworów.  Pierwszy singiel „Czego ona chce” znalazł bardzo szybko aprobatę u odbiorców. To, co przyciąga słuchaczy, to humorystyczny, nie pozbawiony sensu tekst, przyjemny wokal KaCeZeta i melodyjne, jamajskie dźwięki produkcji MMFa.

O całej płycie sam MMF wypowiada się następująco: „Jest to największy projekt, jakiego się podjąłem, bo wszystkim zająłem się sam. Od wyprodukowania riddimów, przez nagranie instrumentów i wokali, zmiksowanie materiału, współpracę przy masteringu, aż po wydanie tego na cedeku w moim labelu o nazwie Superfly. Z założenia nie zaprosiliśmy żadnych wokalistów na fituringi ,bo jak to Piotrek ładnie ujął w jednej zwrotce, która nie zmieściła się na płytę, gości na płycie nie mam, bo nie liczę wersów, które może nagrać Dj".

Płyta powstawała w domowym studio Superfly na przełomie 2008/2009. Na okładce możemy zobaczyć ilustracje łódzkiego rysownika Bartosza Kosowskiego.

Dreadsquad to łódzki projekt grający reggae, dancehall, jungle, hip hop i 2 step. Jego początki sięgają 2000 roku. Jego założyciel Marek MMF Bogdański zapytany o pomysł na nazwę grupy odpowiada, że zajmował się z robieniem dredów:
– „Chcesz mieć dredy – możemy ci pomóc”, to było moje hasło reklamowe na vlepkach naklejanych w tramwajach. Pewnego razu brałem udział w warsztatach bębniarskich i zaproponowałem zrobienie małego supportu przed finałowym koncertem. Trzeba było podać jakąś nazwę, więc został Dreadsquad. Projekt ma na swoim koncie współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na ich instrumentalach nagrywali dotychczas m.in.: Marika, East West Rockers, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson i Junior Stress.

KaCeZet to Piotr Kozieradzki, warszawski wokalista zespołu Tabula Rasa oraz sound systemu Soundz Of Freedom. Współpracę z Dreadsquadem rozpoczął w 2008 roku.

Autor: Malwina Ławicka

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00