KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:POLSKA I ŚWIAT:WOŚP

Judas Priest wystąpią na Dużej Scenie 24. Pol’and’Rock Festival! Czy będzie podwyższone ryzyko?

Jeśli przegapiliście ich ostatni koncert w ten weekend, to nic straconego. Spekulacje potwierdzone! Na Dużej Scenie 24. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata wystąpi heavymetalowa legenda – Judas Priest. Przed organizatorami ostatnia prosta. Fundacja WOŚP złożyła wniosek o zaopiniowanie przez policję planu zabezpieczenia festiwalu. Czy ponownie pojedziemy na imprezę podwyższonego ryzyka?

Judas Priest

Na potwierdzenie tej informacji fani musieli poczekać kilka miesięcy. Pierwsze przypuszczenia pojawiły się wraz z momentem rozpoczęcia przez zespół trasy koncertowej promującej ich najnowsze  tegoroczne wydawnictwo „Firepower”. Znakiem zwiastującym koncert Judas Priest na tegorocznej edycji Pol’And’Rock festiwal było umieszczenie nazwy miasta Kostrzyn nad Odrą na koszulkach promujących trasę. Obok niej pojawiła się również data zbieżna z terminem zbliżającego się festiwalu.

fot. Heavy-Metal.pl

Ci, którzy nie załapali się na ich ostatni koncert w Polsce, a są ciekawi tego, jak sprawdza się nowy repertuar na koncertach mogą odetchnąć z ulgą. W szczególności, że według Nielsen Music w pierwszym tygodniu od premiery, „Firepower” sprzedał się w samych Stanach Zjednoczonych w blisko 49 tysięcy kopii. Pozwoliło to Judas Priest zadebiutować między innymi na 5. miejscu listy albumów Billboard 200, co stanowi rekordowy wynik dla grupy Roba Halforda. Do tej pory żaden z wcześniejszych krążków Priest nie uplasował się na tak wysokiej pozycji. Dotychczas rekord należał do „Redeemer Of Souls” z 2014, który dotarł do miejsca 6. Najsłynniejsze płyty zespołu, „British Steel” i „Painkiller” osiągnęły 34. i 26. miejsce. „Firepower” zajmuje wysoką pozycję na listach także w innych krajach. W Wielkiej Brytanii pojawił się na 5 miejscu, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii zespołu. Album poradził sobie też na listach przebojów między innymi w Szwecji, Niemczech i Finlandii, gdzie przez kilka tygodni znajdował się w pierwszej trójce.

Niewiele jest zespołów heavymetalowych, które zdołały odnieść sukces tak piorunujący jak brytyjska kapela Judas Priest. Podczas trwającej ponad 40 lat kariery muzycy wywarli ogromny wpływ na świat muzyczny. Mimo upływu czasu, twórczość Judas Priest nadal jest na topie, czego dowodem mogą być ich osiągnięcia przypadające na lata 2000. W 2006 roku zespół został uhonorowany dedykowaną im ceremonią VH1 Rock Honors. W 2010 roku kapela została nagrodzona statuetką Grammy za Najlepszy Występ Metalowy. Wszystko wskazuję na to, że to właśnie koncert Judas będzie występem 24. edycji Pol’And’Rock Festival.

Pol’And’Rock  imprezą podwyższonego ryzyka?

Od trzech lat organizatorzy Pol’And’Rock festiwal (Przystanek Woodstock) zmagają się z problemem statusu imprezy podwyższonego ryzyka. Na przestrzeni lat o charakterze wydarzenia, fundacja dowiadywała się z mediów np. na trzy tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu. Impreza, mimo to startowała, pokazując jak co roku klasę w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom. W minionym tygodniu Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złożyła wniosek o zaopiniowanie przez policję planu zabezpieczenia 24. Pol’and’Rock Festival, organizowanego w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku. W przesłanym wniosku znajduje się szczegółowe odniesienie do przepisów regulujących wprowadzenie statusu imprez masowych podwyższonego ryzyka. Z przesłanej analizy wynika, iż nie ma żadnych przesłanek i możliwości, by po raz kolejny o Festiwalu Pol’and’Rock mówić w kontekście festiwalu o podwyższonym ryzyku.

Przygotowane przez nas środki bezpieczeństwa znacząco przewyższają nałożone ustawą standardy i są dostosowane do szczegółowo opracowanej analizy zagrożeń. Mamy 24 lata doświadczenia w organizacji imprezy, a ostatnie dwa lata mierzyliśmy się z opinią policji mówiącą o podwyższonym ryzyku. Festiwal od lat oceniany jest jako najlepiej zabezpieczona impreza tego rodzaju w Polsce. Nie miało miejsce żadne z potencjalnych zdarzeń, które policja wskazywała jako uzasadnienie swojej opinii. Status podwyższonego ryzyka, mówiąc najprościej, nie ma pokrycia w rzeczywistości.Krzysztof Dobies - Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP

Na fanpage’u Pol’And’Rock Festival znajdziecie filmik opowiadający o bezpieczeństwie na festiwalu.

https://web.facebook.com/PolAndRockFestival/videos/10160577903290241/

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: