MUZYKA:

Ambasada Jamajki w Zielonej Górze

W piątek w klubie „Kotłownia” wystąpi Marcel Galiński, znany szerszej publiczności pod pseudonimem Junior Stress.
 
Syn Kinga Stressa, założyciela jednego z najstarszych rodzimych sound systemów – Love Sen-C Music, miłość do pozytywnych wibracji wyniósł z domu.  “Pamiętam jak przez sen, że kiedy byłem bardzo mały, bałem się dubowego reggae. Musiało to robić na mnie wielkie wrażenie. Zawsze odczuwałem bardzo mocno wszystkie wibracje w muzyce, której słuchali moi rodzice, często reagowałem płaczem” – przyznał w jednym z wywiadów.
Swoje pierwsze utwory nagrywał już w czasach szkoły podstawowej. Były to hip-hopowe kawałki na jamajskich podkładach, które zabierał tacie. Momentem przełomowym okazał się dla niego 2001 rok. Debiut na scenie w rodzinnym Lublinie poprzedził zwycięstwo Juniora i LSM-u podczas pojedynków sound systemów w Łodzi, zimą, na początku 2002 roku. Po tej wygranej powstał nowy projekt, Geto Blasta. Pierwszym wydanym materiałem artysty było demo pt. “Propaganja”  – prezent od Kinga Stressa na jego osiemnaste urodziny.
 
Obecnie Junior Stress to głośny raggowy wokalista, DJ, konferansjer i selektor. Jest także współautorem audycji Dancehall Masakra w Polskim Radiu Euro. Wiosną tego roku do rąk fanów trafił solowy krążek Juniora, LSM, o którym on sam wypowiada się następująco:
“To 13 utworów słowno-muzycznych, inspirowanych życiem pełnym rootsowej wibracji, przeciwstawianej ciemnym mocom systemu. Przekaz prosty, bo podwórkowy i mimo, iż podwórko szare, to zdecydowanie radosny!”.

Koncert Juniora Stressa w Zielonej Górze poprzedzą występy Method Massiv i Ryal Sound. Start imprezy o godzinie 20.00. Cena biletu wynosi 10 zł (do godziny 22.00), 15 zł (po godzinie 22.00).

 
Impreza pod patronatem Radia Index. Dla słuchaczy Radia index mamy 3 bilety na koncert. Wystarczy słuchać radia !

Autor: Malwina Ławicka

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00