KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

“RESET. Świat na nowo” Karolina Korwin Piotrowska [Książka na receptę]

Książka Karoliny Korwin Piotrowskiej jest zbiorem wywiadów i czyta się ją szybko, ale jednocześnie, trzeba przyznać skłania do refleksji, gdy chcemy głębiej drążyć temat z własnej perspektywy. Przecież sami przeżyliśmy narodowy lockdown w 2020 roku? I tego się nie zapomina! Więc? Czy warto jeszcze czytać o tym paskudztwie, które wzięło nas w niewolę i wywróciło nasze życie do góry nogami?

Karolina Korwin Piotrowska w swojej książce „RESET. Świat na nowo” postanowiła przepytać: ratownika medycznego z SOR, artystów, aktywistów, pisarzy i dziennikarzy. Wszystkich zarzuciła pytaniami: jak widzą ten pandemiczny świat? Co nas czeka po pandemii? Jak będzie wyglądać polska rzeczywistość?

Autorka wyszła z założenia, że każdy stawia sobie podobne pytania i szuka na nie odpowiedzi. Ale jeszcze bardziej jesteśmy ciekawi i pragniemy dowiedzieć się jak sobie radzą w pandemicznym kryzysie Inni, na przykład znani i lubiani: aktorka Magdalena Boczarska i wokalistka Natalia Kukulska. Osoby walczące z koronawirusem na pierwszej linii frontu – ratownik Janek Świtała lub tzw. autorytety, ludzie „mądrzejsi” od nas : dziennikarze – Tomasz Sekielski, Michał Nogaś, czy pisarze: Sylwia Chutnik i Michał Rusinek.

W podcaście kilka słów o książce „RESET. Świat na nowo” Karoliny Korwin Piotrowskiej, Wydawnictwo Mando.

Oprócz tzw. ambitnych tematów o ekonomii, ekologii, kapitalizmie i stanu ludzkości w ogóle, możemy jeszcze poczytać o tym czy świat męski poniósł klęskę w czasie pandemii, jakie będą trendy modowe, jak zmieniamy swoje przyzwyczajenia i wnętrza swoich domów, i czy wzmocniliśmy kontakty z najbliższymi i postawiliśmy na nową jakość przyjaźni, gdzie pojedziemy na wakacje?

W książce Karoliny Korwin Piotrowskiej „RESET. Świat na nowo” może brakuje rozmów ze specjalistami: lekarzami, wirusologami czy naukowcami. No cóż, może po prostu ze wszystkimi porozmawiać się nie dało, może trzeba było dokonać jakiegoś wyboru ze względu na objętość książki. Ale raczej wydaje mi się, że ciąg dalszy nastąpi i Karolina Korwin Piotrowska jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, kto wie, może napisze drugą część

Posłuchaj książkowych podcastów, recepta jest za friko! Potem zaczytaj się na…

Audycja “Książka na receptę” na antenie Radia Index 96 fm w każdą środę o godzinie 17:15, powtórka w piątek po 13:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X