AUDYCJE 96 FM:KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Norwid zaprasza na Galę Wawrzynów i do Salonu Poezji [Norwid Movie]

Gala Lubuskich Wawrzynów 2020, to najważniejsze wydarzenie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida. W tym roku będzie miała nietypowy charakter i w całości odbędzie się w czwartek, 25 lutego na Facebooku Biblioteki. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Wieczorem poznamy zwycięzców Lubuskich Wawrzynów 2020. Mimo wielkich emocji towarzyszących oczekiwaniu na Laureatów, Biblioteka nie zwalnia tempa i ciągle zaskakuje zielonogórzan!

Przed nami tydzień bogaty w wydarzenia kulturalne.

Gościem “Norwid Movie” była Anna Urbańska, specjalistka ds. public relations z Działu Badań, Analiz i Metodyki WiMBP im. C. Norwida.  Zapraszamy do obejrzenia wideo-rozmowy na portalu wzielonej.pl i radiowym facebooku.

W programie mi.in. rozmawiałyśmy o:

Spotkaniu z Konradem Piaseckim, które się odbędzie już w piątek, 26 lutego o godzinie 18:00.

Konrad Piasecki jest jurorem Lubuskich Wawrzynów Dziennikarskich 2020, uznanym publicystą, dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, wykładowcą w Collegium Civitas na kierunku Dziennikarstwo i nowe media, autorem publikacji Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza (Burda Media Polska, Warszawa 2018). Wydarzenie odbędzie się online na Facebooku Biblioteki. Spotkanie poprowadzi dr Kaja Rostkowska-Biszczanik.

Audycji radiowej ZAPLECZE. Alternatywa. Nastrój. Las.

Początek audycji w piątek, 26 lutego, tradycyjnie o godz. 19:00. Janusz Łastowiecki z Lubuskiego Laboratorium Książki „Green Book” zaprasza do wysłuchania podcastu „Norwida” – „ZAPLECZE – Alternatywa. Nastrój. Las”. Będzie to już 7. odsłona audycji. Tym razem spotkanie z badaczem motyli, który opowie o swojej pasji. Nie zabraknie muzyki motyli i oczywiście „dziwnopowieści”. Podcast do posłuchania na stronie internetowej: https://zap-lecze.com/ oraz na Spotify.

,,Rodzinnym czytaniu poezji Agnieszki Ginko” w Zielonogórskim Salonie Poezji

W niedzielę, 28 lutego, godz. 17:00, rozpocznie się “Rodzinne czytanie poezji Agnieszki Ginko” w wykonaniu pary aktorskiej Małgorzaty Pritulak i Zdzisława Wardejna oraz rodziny Artystów w ramach Zielonogórskiego Salonu Poezji. Gospodarzami Salonu oraz scenariusza są Andrzej Buck i Zdzisław Wardejn. Transmisja na FB Biblioteki Norwida.

mat.prasowe

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: