KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

„Norwid” działa także na Jędrzychowie. Co proponuje czytelnikom?

Biblioteka Norwida, oprócz głównego gmachu, ma kilkanaście filii rozlokowanych w całym mieście. Być może w przyszłości nowe punkty będą powstawać także w dzielnicy Nowe Miasto. Jednym z nich jest Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book” na Jędrzychowie.

Miejsce zajmuje się promowaniem tradycyjnego, „papierowego” czytelnictwa, ale również korzystania z nośników multimedialnych, np. audiobooków i ebooków. Ma takie książki w swoich zbiorach.

Właściwie cały czas promuję tę ideę, że książka jest książką niezależnie od tego, na jakim nośniku jest utrwalona. Kiedyś była definicja książki kodeksowej, a teraz, mimo przeróżnej dyskusji i dystansu do tego, bardzo popularna jest książka elektroniczna, czyli ta, którą możemy przeczytać w wirtualnej rzeczywistości. Te książki są zgromadzone najczęściej w bibliotekach cyfrowych. Są też ebooki, które oferujemy.Andrzej Buck, dyrektor biblioteki Norwida

Atutem Lubuskiego Laboratorium Książki jest z pewnością to, że znajduje się blisko innych części dzielnicy Nowe Miasto.

Chcemy pokazać, że jednak książka w różnej postaci także może być ciekawa i że warsztaty i zajęcia z nią związane mogą przyciągnąć do biblioteki. Stąd pomysł laboratorium książki w miejscu oddalonym od gmachu głównego. Żeby jednak czytelnicy wiedzieli, że jesteśmy nie tylko na Wojska Polskiego, ale w całym mieście, w całym regionie. Na trasie przelotowej, już niedaleko, mamy Ochlę i Zawadę.Marzena Wańtuch, kierownik Działu Udostępniania biblioteki Norwida

Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book” mieści się na Jędrzychowie przy ulicy Makowej. Organizuje warsztaty dla dzieci (ostatnio było to m.in. malowanie tenisówek), zajęcia z kaligrafii, spotkania autorskie oraz zajęcia z programowania. W trakcie wakacji włącza się w cykl „Letnia Czytelnia Norwida”.

Na Jędrzychowie mają odbywać się także zajęcia dla dorosłych, np. z tzw. czytania performatywnego, czyli czytania dramatów na żywo i odgrywania w nim ról.

NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA W LLK „GREEN BOOK”

15.07., godz. 16:00 – „Wstęp do programowania przy użyciu różdżek Harry’ego Pottera”. Warsztaty dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Prowadzenie: Mateusz Kruszewski. Obowiązują zapisy.

19.07. (piątek), godz. 11:00 – Na stronach albumu. Warsztaty plastyczne dla dzieci od 5 roku życia. Uczestnicy wykonają oryginalne albumy na wakacyjne zdjęcia. Każda strona albumu będzie małym dziełem sztuki. Uwaga! Obowiązują zapisy! Tel.: 736 600 470.

26.07., godz. 11:00 – Moda na książkę – warsztaty plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, obejmujące ozdabianie koszulek motywami z ulubionych książek. Uczestnicy muszą zabrać ze sobą na warsztaty jasne koszulki, które chcą ozdobić. Prowadzenie: Agata Życzkowska. Uwaga! Obowiązują zapisy! Tel.: 736 600 470.

2.08., godz. 11:00 – Ptaki – nasi skrzydlaci przyjaciele – poznajemy ptaki żyjące blisko nas, warsztaty i zabawy ruchowe wykorzystujące motyw ptaków”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: