KSIĄŻKA:

Co czytamy w internecie? Na topie – książki Lipińskiej, Mroza i Sapkowskiego

Które książki cieszą się największym zainteresowaniem zielonogórskich czytelników? Biblioteka Norwida sprawdziła statystyki na platformie Legimi. To właśnie stamtąd, w czasie gdy biblioteka jest nieczynna, można wirtualnie wypożyczać i czytać książki.

„Norwid” przygotował zestawienie dziesięciu najpopularniejszych publikacji.

Na liście najpopularniejszych 10 tytułów znalazły się głównie książki sensacyjne, romanse i oczywiście kryminały. Z listy najpopularniejszych tytułów nie schodzi też twórczość noblistki Olgi Tokarczuk – jej książka „Bieguni”. Najczęściej wypożyczaną książką w marcu i kwietniu był romans z elementami powieści sensacyjnej – „365 dni”, autorstwa Blanki Lipińskiej. Zainteresowaniem czytelników cieszyła się także kolejna pozycja z tej serii – „Ten dzień”. Jak sądzę, także trzecia książka z serii spotka się z dużym zainteresowaniem czytelników naszej biblioteki.
mat.prasowe

Chętnie wypożyczane są także kryminały Remigiusza Mroza i „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego. Wśród książek zagranicznych w czołówce są te autorstwa Harlana Cobena.

W bazie Legimi znajduje się 28 tysięcy książek w wersji cyfrowej. Dostęp do platformy można uzyskać poprzez kod. W tym miesiącu biblioteka Norwida rozdała 300 kodów – więcej niż zazwyczaj.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00