FILM:

Święto X muzy z Kozzim, Dymnym i Himilsbachem

Podczas, gdy w komercyjnych kinach dominują kasowe hity z zagranicznymi gwiazdami w rolach głównych, wielu zapomina o nie gorszych filmach niszowych. Zielonogórski Norwid po raz kolejny o nich przypomni.

Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na 2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru “Kozzi – Dymny – Himilsbach”. Impreza ta powstała na fundamentach kargowskiego Kozzi Gangsta Festival i oprócz filmów skupia się również na teatrze oraz literaturze. O szczegółach mówi Andrzej Buck, dyrektor WiMBP im. Norwida.

Andrzej Buck, dyrektor WiMBP im. Norwida

O europejski klimat imprezy zadba cykl zatytułowany “Rekolekcje filmowe”. Podczas niego będą zaprezentowane produkcje związane z tematyką sakralną. Więcej na ten temat mówi ks. prof. Andrzej Draguła, koordynator wydarzenia.

ks. prof. Andrzej Draguła

Festiwal to nie tylko filmy fabularne, ale i dokumentalne. Gościem specjalnym będzie Monika Braid, reżyserka. O spotkaniu i projekcjach filmów opowiada Agnieszka Ginko-Humphries.

Agnieszka Ginko-Humphries

Wydarzenie łączy również osoby w różnym wieków. Podczas gdy rodzice i dziadkowie będą podziwiać najlepsze filmy, najmłodsi mogą skorzystać z zaplanowanych atrakcji.

Anna Polus, zastępca dyrektora WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze

W tym roku do świętowania przyłączyły się równie Żary i Pałac w Wiechlicach, w którym odbędzie się uroczysta gala. Podczas niej sędziowie wręczą statuetki Klaps 2016. Zwycięzcy będą wybierani w ramach trzech kategorii.

Andrzej Buck, dyrektor WiMPB im. Norwida

2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Dymny Himilsbach odbędzie się w dniach 6-10 lipca. Pełny program wydarzenia znajdziecie na stronie imprezy.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00