FILM:ZIELONA GÓRA:

Filmy w teatrze? Czemu nie! Festiwal FrankoFilm już nadchodzi!

Od lat Zielona Góra słynie z festiwalu francuskojęzycznych filmów „FrankoFilm”. Produkcje krótkometrażowe pokażą młodzi twórcy z Polski, Francji, Niemiec i po raz pierwszy – z Meksyku i Demokratycznej Republiki Konga. Ogółem w programie festiwalu znalazło się 45 produkcji.

Festiwal promuje sztukę filmową oraz język francuski wśród młodzieży. Filmy, które mają od 2 do 5 minut, są starannie selekcjonowane. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Otwarcie”, a udział w festiwalu jako autorka filmu bierze m.in. Kamila Kubik.

Podjęłam się tematu mowy nienawiści, która jest wszechobecna. Uważam, że należy z tym walczyć, otwarcie mówić „nie”, odwracać się od osób, które ją stosują. Ten właśnie film będzie wyświetlony w sobotę podczas festiwalu.Kamila Kubik

Na FrankoFilmie pokazane będą również dwa filmy pełnometrażowe: „Twarze, plaże” autorstwa Agnes Vardy i artysty o pseudonimie JR oraz „Kurier” Władysława Pasikowskiego. Zaproszenie na festiwal przyjęli aktorzy, którzy zagrali w produkcji o Janie Nowaku-Jeziorańskim.

Gościem specjalnym będzie Patrycja Volny, znana z filmu „Kurier”, a dodatkowo gościem honorowym będzie Philippe Tłokiński, który również wystąpił w filmie Pasikowskiego, zagrał główną rolę.Kamila Kubik

Festiwal FrankoFilm odbędzie się w Lubuskim Teatrze między 23 a 26 maja. Inauguracja imprezy – w piątek, 24 maja o 19:00. Szczegóły – na stronie.

Zobacz więcej
Back to top button
X