FILM:

Dodatek do festiwalu „Kozzi-Dymny-Himilsbach” – pokaz „Nocy Walpurgi”

Jeśli nie mieliście okazji pójść na seanse w czasie festiwalu „Kozzi-Dymny-Himilsbach”, nic straconego. Biblioteka Norwida zorganizuje pokaz filmu, który w tym roku otrzymał nagrodę Klapsa.

Mowa o produkcji „Noc Walpurgi”, uhonorowanej za najlepszą reżyserię. Twórcą filmu jest Marcin Bortkiewicz. Nagrodę w jego imieniu odebrała aktorka Małgorzata Zajączkowska. Oprócz niej w „Nocy Walpurgi” można zobaczyć Mieczysława Gajdę, Philippe’a Tłokińskiego i Monikę Mariotti.

Akcja filmu toczy się w tytułową Noc Walpurgi – 30 kwietnia 1969 roku. Według germańskich wierzeń jest to moment, w którym ziemię nawiedzają upiory, a pomiędzy ludźmi znikają podziały. I w takiej właśnie sytuacji znajduje się dwóch bohaterów – dziennikarz Robert (Philippe Tłokiński) i diwa operowa Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Co z tego wyniknie? Dowiemy się podczas seansu.

Postscriptum do festiwalu „Kozzi-Dymny-Himilsbach”, czyli pokaz filmu „Noc Walpurgi” i spotkanie z reżyserem odbędzie się 8 września o 19:30 w bibliotece Norwida.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: