AUDYCJE 96 FM:

Znamy najlepszych muzyków w Lubuskim ! Za nami 11 edycja Wake Up and Live Festival

W miniony weekend w Sulęcinie po raz 11  odbył się Wake Up and Live Festiwal.  Podczas tegorocznej edycji po raz kolejny poszerzono działania festiwalowe o projekt Lubuskie Dobrze Rockuje, którego celem jest wspierane i promocja szeroko rozumianej muzyki rockowej tworzonej w województwie lubuskim. Koncerty w ramach LDR odbywały się w dwóch lubuskich miejscowościach: w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze. Następnie po obradach jury wyłoniono pięć najlepszych zespołów, które walczyły o główną nagrodę na festiwalowej scenie. Wśród nich znaleźli się : Męczenie Owiec, Majos Squad, Dormant Dissident, Dirthsheath, Disco Pogo i zespół Othersight.

Było o co walczyć. Główna nagroda w postaci 2500 zł stwarza duże możliwości dla młodych zespołów. Jest to dobra okazja na wejście do studia i zarejestrowanie nowego materiału, uzupełnienie instrumentów, czy dużą promocję. Oprócz nagrody głównej jury przyznało wyróżnienia dla najlepszych instrumentalistów, wokalistów oraz dla najlepszego muzyka. Zdecydowanym faworytem 11 edycji Wake Up and Live Festiwal był zespół Majos Squad i to właśnie oni wracali do domu z największą liczbą nagród. Niejednokrotnie jednak głosy publiczności różnią się całkowicie od werdyktu jury. O szczegółach decyzji jury opowiedział Grzegorz Kołakowski- przewodniczący jury Lubuskie Dobrze Rockuje 2017.

Wake Up Live Festiwal to dobra okazja by przyjrzeć się lokalnej scenie, która z roku na rok prezentuje co raz wyższy poziom. W ostatnim czasie odnotowuje się spadek liczby nowych powstających w naszym województwie zespołów. Bandy, które istnieją na rodzimej scenie kilka lat nie próżnują i doszkalają swoje umiejętności. Jednym z nich jest Dormant Dissident, który w minionym roku zaprezentował swój debiutancki krążek, “Knightmares”. O nowej płycie, festiwalu Wake Up and Live porozmawialiśmy się z całym zespołem:

Kolejnym zespołem, który nie wrócił z pustymi rękami do domu jest Męczenie Owiec. Po wydaniu epki “Męczenie Owiec”  oraz płyty “PROLIFE” muzycy nie próżnują i już w tą jesień możemy spodziewać się kolejnego, długogrającego krążka. Kapela ma również na swoim koncie dwie trasy koncertowe z zespołem Turbo – jedną z legend polskiej muzyki rockowej. Podczas 11 edycji Wake Up and Live Festiwal z zespołu Meczenie Owiec został doceniony Wojtek Dojcz. W tym roku to do niego powędrowało wyróżnienie dla najlepszego wokalisty LDR 2017.

Kolejny zespól jest energiczny, jak disco i nieokiełznani, jak pogo. Disco Pogo to zespół z Poznania, który powstał w 2015 roku. Na swoim kocie ma epkę z 4 autorskimi numerami, jednak, jak sami przyznają lubią bawić się muzyką na poważnie.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęc pełną listę zwycięzców  finału Lubuskie Dobrze Rockuje podczas 11 edycji Wake Up and Live Festiwal:

GŁOSAMI PUBLICZNOŚCI ZWYCIĘŻYLI
NAJLEPSZY GITARZYSTA – DOMINIK MARCZEWSKI (MAJOS SQUAD)
NAJLEPSZY WOKALISTA – ARTUR KULIŃSKI (DORMANT DISSIDENT)
NAJLEPSZY BASISTA – KAMIL MELER (MAJOS SQUAD)
NAJLEPSZY PERKUSISTA – JAKUB CZUBATY (DORMANT DISSIDENT)
NAJLEPSZY MUZYK – ARTUR KULIŃSKI (DORMANT DISSIDENT)

GŁOSAMI JURY ZWYCIĘŻYLI
NAJLEPSZY WOKALISTA – WOJTEK DOJCZ (MĘCZENIE OWIEC)
NAJLEPSZY GITARZYSTA – DOMINIK MARCZEWSKI (MAJOS SQUAD)
NAJLEPSZY PERKUSISTA – ZBIGNIEW SAJ (OTHERSIDE)
NAJLEPSZY BASISTA – KAMIL MELER (MAJOS SQUAD)
NAJLEPSZY MUZYK – ADRIAN FOŁTA (MAJOS SQUAD)
NAJLEPSZY ZESPÓŁ Majos Squad.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: