AUDYCJE 96 FM:

VI Liceum Ogólnokształcące- wszystko możesz tu znaleźć! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Rzeczywiście, podobnie jak w czwartym liceum z piosenki T.Love, tak  i w VI LO w Zielonej Górze można wiele znaleźć. Co więcej, można też poznać nowego dyrektora tej placówki, Pana Radosława Grązkę, który dzisiaj opowie nam o sobie, szkole, a przede wszystkim przeczyta fragment dramatu Wyspiańskiego.

 

VI Liceum Ogólnokształcącego zmieniło swoją siedzibę. Obecnie szkoła (liceum z oddziałami gimnazjalnymi) znajduje się przy ul. Św. Cyryla i Metodego w Zielonej Górze. Do tej pory VI LO wchodziło w skład Zespołu Szkół Budowlanych przy Botanicznej.

Zielona Góra czyta z Indexem, 05.10.2017 r., cz. 1

Reforma edukacji  to też zmiana podstawy programowej dla szkoły podstawowej. Z kolei zmiana podstawy wiąże się z nowym kanonem lektur.Ten nie wszystkim się podoba, ale Radosław Grązka mówi, że niezależnie od lektury, dużo zależy od nauczyciela.

Zielona Góra czyta z Indexem, 05.10.2017 r., cz. 2

A sam dyrektor czytał lektury?

Zielona Góra czyta z Indexem, 05.10.2017 r., cz. 3

Jeśli chodzi o “Nad Niemenem”, do tej pory jedynie radny Marcin Pabierowski zachwycił się  opisami przyrody u Orzeszkowej.

Radosław Grązka, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego, z wykształcenia jest historykiem. Podkreśla, że duży wpływ na ten wybór miała jego babcia.

Zielona Góra czyta z Indexem, 05.10.2017 r., cz. 4

Takie cenne pamiątki są pewnie w wielu domach. Co na co dzień czyta pan dyrektor?

Zielona Góra czyta z Indexem, 05.10.2017 r., cz. 5

Andrzej Stasiuk, pisarz o niekonwencjonalnym życiorysie rzeczywiście fascynuje swoją twórczością. To idealna lektura na wolne popołudnie czy wieczór. Dzisiaj młodzi inaczej spędzają czas, ale są i tacy, którzy wybierają książkę.

Zielona Góra czyta z Indexem, 05.10.2017 r., cz. 6

Na takie skazanie można się udać. Na koniec zapytałam, czego życzyć dyrektorowi nowej placówki?

Zielona Góra czyta z Indexem, 05.10.2017 r., cz. 7

Nagroda miesiąca, ufundowana przez Wydawnictwo Poznańskie, trafi w ręce Pani Aliny Hadaś. Przed nami nowy miesiąc, nowa nagroda i kolejne pytanie. Kto z kim rozmawia we fragmencie czytanym przez naszego gościa?

“Wesele” Stanisława Wyspiańskiego czyta Radosław Grązka:

Zielona Góra czyta z Indexem, 05.10.2017 r., cz. 8

Odpowiedzi wysyłajcie na adres: malgorzatabugaj@index.zgora.pl

Przypominamy też o naszym fanpage’u!

Do usłyszenia za tydzień!

 

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00