AUDYCJE 96 FM:UCZELNIA:

Studenci to mają pomysły! Najciekawsze z nich wygrały konkurs „Klakson” [UZ Nawigator]

Po 45 tysięcy złotych na realizację swoich pomysłów otrzymali zwycięzcy konkursu „Klakson”. Dofinansowania trafiły do kół naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego, których projekty mogą być wykorzystane komercyjnie, promują uczelnię i łączą różne dyscypliny.

Do konkursu zgłosiło się pięć kół naukowych – dwa przedstawiły wspólny projekt. Zmagania o nagrodę podsumowała prof. Maria Mrówczyńska, przewodnicząca komisji i prorektor ds. współpracy z gospodarką.

Komisja konkursowa zgodnie z regulaminem uznała, że trzy projekty są zakwalifikowane do dofinansowania. Pierwszy projekt to „PETarda Design” – projekt dotyczący form z filcu PET dla poprawienia komfortu akustycznego i aranżacji wnętrz. Zgłosiło go Koło Naukowe Studentów „Koło Projektowe” oraz Koło Naukowe „Kwadrat”. Drugim projektem jest projekt kół „JAVA UZ” i „GameDev”, dotyczący elektronicznej obsługi pacjenta. I ostatni, trzeci projekt, który uzyskał dofinansowanie, dotyczył zastosowania wybranych odpadów browarniczych w gospodarce o obiegu zamkniętym. To projekt koła „Solum et Universum”.

Koła przeznaczą nagrody np. na zakup materiałów czy promocję realizowanego projektu.

Ogólnie konkurs ma na celu pobudzenie działalności studenckiej, mającej później wpływ na powstawanie startupów i przedsiębiorstw studenckich na terenie uniwersytetu. W związku z tym dofinansowanie powinno pójść i w taką stronę.

Zwycięskie koła naukowe muszą zakończyć swoje projekty do końca września przyszłego roku. Kolejna edycja konkursu „Klakson” ma się rozpocząć w nowym roku akademickim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: