AUDYCJE 96 FM:

Panaceum w walce z przestępczością [ Zielona Góra czyta z Indexem ]

Śmiało można powiedzieć, że książka jest lekarstwem na wszystko. Korzyści płynące z czytania docenia tym razem Naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Zielonej Górze, asp. szt. Paweł Kozłowski.

 
Przestępstwa. Niestety, jest ich całe mnóstwo. Gospodarcze dotyczą między innymi tych na rynku kapitałowym czy w bankowości. I tym na co dzień zajmuje się asp. szt. Paweł Kozłowski- zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Zawód policjanta wybrał nieprzypadkowo.

Zielona Góra czyta z Indexem, 13.04.2017 r., cz. 1

Czy poza czytaniem kodeksu karnego znajduje czas na coś jeszcze?

Zielona Góra czyta z Indexem, 13.04.2017 r., cz. 2

Gdy pada pytanie, co jest lepsze, powieść czy ekranizacja, najczęściej można usłyszeć, że książka. I tutaj było podobnie. Jeśli więc zastanawiacie się, czy przeczytać powieść Pauli Hawkins- Paweł Kozłowski poleca.W ogóle docenia rolę lektur, nawet tych szkolnych i obowiązkowych.

Zielona Góra czyta z Indexem, 13.04.2017 r., cz. 3

Książka nie tylko uczy, bawi, ale jest przecież nieocenioną promocją wartości.Które z lektur szkolnych nasz gość lubił czytać?

Zielona Góra czyta z Indexem, 13.04.2017 r., cz. 4

Trylogia Sienkiewicza fizycznie trochę waży, a kiedyś w szkole nie było książek elektronicznych. Jednak nasz gość nie żałuje.  O stosunku do współczesnych gadżetów opowiada szczerze.

Zielona Góra czyta z Indexem, 13.04.2017 r., cz. 5

My przenosimy się do czasów, gdzie w wyobraźni nawet nie było elektroniki, za to mamy płonący Rzym i rozmowę Winicjusza z Chilonem.

Quo vadis” czyta Paweł Kozłowski:

Zielona Góra czyta z Indexem, 13.04.2017 r., cz. 6

Niedługo na kartach książki igrzyska.Na początku widzowie mogli obejrzeć walki andabatów w hełmach bez otworów na oczy, później zapaśników i gladiatorów. Na kogo nadeszła kolej później, po przerwie?  Piszcie w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u Zielona Góra czyta z Indexem.

 
Kolejny odcinek już w czwartek o 10.30 na fali 96 fm!

 

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00