AUDYCJE 96 FM:

Dzień w chińskiej szkole [Portugalia z Dominikiem]

Znane są już wyniki niektórych egzaminów. Nie wszystko jednak wygląda kolorowo. Co zrobić w takiej sytuacji? Dodatkowo, będąc w Portugalii Dominik Sękowski ma możliwość obcowania z wieloma kulturami. W celu poznania jednej z nich zrobił coś, czego nie powinien robić.

Połowa maja, to okres, gdy w Lizbonie sezon turystyczny kwitnie. Mając znajomości Dominik i przyjaciele nie są zmuszani do spędzania czasu na zatłoczonych plażach, lecz w cichszych i spokojniejszych miejscach.

Głównym celem jego pobytu w Portugalii jest mimo wszystko nauka. Nie wszystkie egzaminy udało się jednak zdać. Co zrobić w tak niekorzystnej sytuacji? Dominik rozkłada system egzaminacyjny na czynniki pierwsze.

Postanowił także spędzić jeden dzień w chińskiej szkole. Chińczycy nie wydawali się tym faktem zadowoleni, ale byli ciekawi nowego gościa i pytali go o najróżniejsze rzeczy. Ostatecznie udało mu się przekonać nauczycieli, by pozwolili mu pozostać na zajęciach i zobaczyć jak wygląda nauka języka chińskiego.

Pytania do Dominika Sękowskiego możecie kierować na adres: portugaliazdominikiem@gmail.com, lub na jego prywatny profil na Facebooku. Kolejna audycja w czwartek, 24 maja, tuż po godz. 15:00 w Radiu Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00