AUDYCJE 96 FM:

Czy na Erasmusie trzeba się uczyć? [Portugalia z Dominikiem]

Jak to jest z nauką na tym Erasmusie? Jakie są minusy życia w Portugalii? Za czym za granicą tęski się najbardziej? Na te i wiele innych pytań odpowiedział Dominik Sękowski. 

W nauce na uczelni portugalskiej pomagają nawet profesorowie, którzy doskonale zdają sobię sprawę z barier językowych, które mogą spotkać studentów miejscowych i korzystających z programu Erasmus Plus. Jednak czy można zajęcia sobie odpuścić, korzystając z pobliskich atrakcji?

Dominik wiele razy opowiadał o fantastycznych przeżyciach związanych z Portugalią. Są jednak rzeczy, które psują nieco ten obraz. Zauważył on także największą wadę Portugalczyków, z której nawet oni sami potrafią żartować.

Po trzech miesiącach życia na obczyźnie pora wyznać za czym tęskni się najbardziej. Oprócz rodzimego języka, który w Lizbonie słyszany jest sporadycznie, doskwierać może brak rodziny i przyjaciół poznanych w swoim mieście. Na koniec Dominik zdradził, że planuje wziąć się za naukę kolejnego trudnego języka.

Pytania do Dominika Sękowskiego możecie kierować na adres: portugaliazdominikiem@gmail.com, lub na jego prywatny profil na Facebooku. Kolejna audycja w czwartek, 17 maja, tuż po godz. 15:00 w Radiu Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00