AUDYCJE 96 FM:

Z biologią za pan brat! [Audycja Hura Matura]

Każdy maturzysta potrafi wymienić przynamniej jedną sytuację, w której serce człowieka bije szybciej. Ci, którzy wybrali biologię na egzaminie maturalnym z pewnością doświadczą tego już niedługo, bo 11 maja, wtedy to właśnie jest egzamin z tego przedmiotu.

Jak wygląda egzamin maturalny z biologii? Z ilu pytań składa się arkusz egzaminacyjny? Jakie umiejętności musi posiadać uczeń, który zdecyduje się na egzamin z biologii? O tym opowiedziała  Pani Beata Szymańska, nauczycielka z III Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze.

Uczniowie, tegoroczni maturzyści: Magdalena Odważna z Zespołu Szkół Akademickich i Adrian Markowski z III LO w Zielonej Górze zmierzyli się z zadaniami typu maturalnego, a także zdradzili swoje plany na przyszłość, ściśle związane z tym, niełatwym przecież,  przedmiotem.

Gość telefoniczny, Pani Kalina Patek z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze opowiedziała o swojej maturze, a także o projekcie „Kultura tędy”, którego jest koordynatorem.

Zapraszam do odsłuchania 15 odcinka audycji „Hura Matura”:

Audycja Hura Matura cz.1 16.04.2016

Audycja Hura Matura cz.2 16.04.2016

Audycja Hura Matura cz.3 16.04.2016

W tym tygodniu do wygrania repetytorium z biologii, które sponsoruje wydawnictwo GREG.  Piszcie na hura matura.radioindex@gmail.com i wygrywajcie nagrody.

Odwiedzajcie nas też na https://www.facebook.com/huramatura

Małgorzata Bugaj

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00