ZIELONA GÓRA:

Zza muru w Krzywańcu wciąż dociera pomoc. Zakład karny wsparł hospicjum

Zakład Karny w Krzywańcu pomógł kolejnej placówce w Zielonej Górze. Przekazał 500 maseczek i 100 fartuchów ochronnych do hospicjum. To kolejna odsłona akcji „Resort sprawiedliwości pomaga”.

Środki ochronne zostały uszyte na terenie zakładu karnego – wykonali je sami osadzeni. Maseczki i kombinezony trafiły wcześniej do wielu innych instytucji w województwie.

Dotychczas kilkadziesiąt tysięcy środków ochrony osobistej przekazano z Krzywańca między innymi do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, polikliniki w Zielonej Górze, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożuchowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach, 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach oraz Starostwa Powiatowego w Żaganiu.

Osadzeni w Krzywańcu biorą także udział w akcji resocjalizacyjnej „Za murem”. W jej ramach pacjenci zielonogórskiego hospicjum otrzymali prezent – tomiki wierszy napisane przez więźniów.

„Za murem” to program resocjalizacji realizowany na terenie Zakładu Karnego w Krzywańcu od ponad siedmiu lat. Aktualnie w akcję prowadzoną w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, jak i w oddziałach zewnętrznych, zaangażowanych jest ponad 50 skazanych. Od pierwszego dnia wiedzieliśmy, że podejmowane zadania mają sens, a w uczestnikach drzemie potrzeba czynienia dobra oraz bycia użytecznym.

Podziękowania dla Służby Więziennej złożyła dyrektor hospicjum w Zielonej Górze, Anna Kwiatek. „Serdecznie pragniemy podziękować za wsparcie rzeczowe naszego hospicjum, które umożliwiło nam w jeszcze większym stopniu zabezpieczyć podopiecznych oraz cały personel” – napisała w liście.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00