WAŻNEZIELONA GÓRA:

Żywa choinka już jest! W weekend rozbłysną iluminacje. Nie tylko na deptaku [WIDEO]

Już jest! Mowa o żywej choince dostarczonej przez Lasy Państwowe. Drzewko przyjechało na deptak kilka minut po godzinie 11:00.

Dzięki żywej choince mamy dosłownie poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mówi Ewelina Fabiańczyk, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Jest to piękny, rodzimy gatunek drzewa iglastego, świerk pospolity, ok. 13-metrowy. Przybył do nas z niedaleka z Nadleśnictwa Krzystkowice, z okolic Nowogrodu Bobrzańskiego. Przepięknie pachnie lasem i będzie przywoływał atmosferę świąt, stojąc tuż przy ratuszu.

Dodajmy, że żywe, kilkunastometrowe drzewko od zielonogórskich leśników trafia na deptak od 2017 roku.

Świątecznych ozdób przybywa, pojawiają się też pierwsze iluminacje, które zostaną rozświetlone w najbliższy weekend i to nie tylko na deptaku. Najpierw w sobotę 2 grudnia, na terenie Parku Książęcego w Zatoniu rozbłyśnie park iluminacji „Baśniowe Zatonie”. Początek o 18:00.

Dzień później w niedzielę, 3 grudnia rozświetlone zostaną w centrum miasta choinki i ozdoby. Uroczyste odpalanie świątecznych iluminacji rozpocznie się o 16:00 na Placu Bohaterów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00