ZIELONA GÓRA:

Zostań w domu! Policja nie będzie upominać, a karać

Przed nami weekend, a wraz z nim zwiększy się liczba kontroli w mieście. Janusz Kubicki w programie Miejski Alert zapowiedział: – służby nie będą już tylko upominać, ale będą również wypisywać mandaty.

O pracę służb pytali nasi słuchacze. Bezpieczeństwa oprócz funkcjonariuszy policji strzegą także strażnicy miejscy oraz strażacy ochotnicy.

Policja będzie już wystawiać mandaty. Kończy się moment upominania, nadchodzi czas karania. Czasami głupota ludzka nie zna granic, a głupotę trzeba karać. Wszyscy razem możemy ponieść konsekwencje. Pamiętajmy o tym, co mówi ministerstwo zdrowia: zastanów się trzy razy czy musisz wyjść z domu. Policja, straż miejska, która z nimi współpracuje, będą te kontrole prowadzić. Pamiętajmy, że miejsca publicznie, takie jak parki, są zamknięte.Janusz Kubicki

Prezydent kolejny raz został zapytany również o ruch na rynku przy ul. Owocowej. Ten mimo apeli i ostrzeżeń wciąż jest tam duży. Miasto ma związane ręce.

Jest to problem funkcjonowania tego miejsca. My nie jesteśmy władni jako władze miasta, bo to prywatna działalność. Tam jest fizycznie brak przestrzeni, nie ma nikt pomysłu, co z tym zrobić. Decyzja nie należy do mnie. Ja apeluje, abyśmy pamiętali o zachowaniu ostrożności.Janusz Kubicki

Cała audycja do zobaczenia na Facebooku Radia Index. Przypominamy o kontakcie z nami: alert@wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00