ZIELONA GÓRA:

Zmiany w Szpitalu Uniwersyteckim: testy na COVID już nie w namiotach, a w ogrzewanym pawilonie

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze powstanie system do pretriażu – specjalny pawilon do wstępnych badań pacjentów. Będzie ustawiony w pobliżu Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych. Ma posłużyć jako izolatka dla osób, które oczekują na wyniki testu na koronawirusa i zabezpieczyć szpital przed rozprzestrzenianiem się infekcji.

System poprawi też komfort pracy lekarzy z oddziału zakaźnego.

Aktualnie od wiosny, kiedy pojawił się COVID, pracowali i pracują dalej w namiotach. Tam przyjmują pacjentów, pobierają wymazy. Decyzją wojewody jesteśmy zobowiązani przyjmować także dzieci z podejrzeniem COVID-u. W związku z tym trzeba jak najprędzej stworzyć lepsze warunki, które pozwolą personelowi medycznemu skutecznie działać.

Pawilon do pretriażu będzie ogrzewany i odporny na warunki atmosferyczne. Samorząd województwa przekazał na inwestycję 1,5 miliona złotych.

Drugie zadanie ważne dla szpitala to przebudowa i modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. OIOM potrzebuje remontu, doposażenia i większej liczby łóżek.

OIOM, który mamy, jest właściwie przestarzały. Szpital stał się uniwersytecki i udało nam się sprowadzić profesorów, którzy w różnych dziedzinach leczą pacjentów, wykonują bardzo skomplikowane zabiegi, po których wymagane jest zaopiekowanie się pacjentami na bardzo wysokim poziomie. To jest możliwe tylko na dobrze wyposażonym, dobrze funkcjonującym OIOM-ie.

Modernizacja OIOM-u będzie kosztować ponad 26 milionów złotych. 21 milionów będzie stanowić dofinansowanie ze środków unijnych. Koniec inwestycji jest planowany za 3 lata.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: