ZIELONA GÓRA:

Zmiany na wiosnę? Może adopcja zwierzaka? Teraz to łatwiejsze

Wiosną rozkwitają nie tylko rośliny, ale i miłość do zwierzaków. W zielonogórskim schronisku trwa przedłużony tydzień adopcji czworonogów. Do końca miesiąca możemy przygarnąć pupila bez ponoszenia większości kosztów.

Zostaje tylko opłata za chipowanie. Chcielibyśmy, aby każdy znalazł swojego przyjaciela, więc zapraszamy na spacery. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kociakami. Co więcej – każdy psiak i kociak wyjdzie w tym okresie z prezentem „na nową drogę życia”.Magdalena Zwolska, stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt

Adopcja musi być oczywiście dobrze przemyślana. Zanim zabierzemy zwierzę ze schroniska do domu, powinniśmy zastanowić się, czy nasz tryb życia na to pozwala. W oswajaniu czworonogów pomaga zabawa z nimi. Dlatego na terenie schroniska działa kociarnia.

Ta zabawa z kociakami bardzo im pomaga. Stają się bardziej otwarte na człowieka, nie boją się dotyku. Poznają człowieka od tej dobrej strony, bo trzeba pamiętać, że w schronisku mamy też zwierzęta skrzywdzone.Magdalena Zwolska

Oprócz tego schronisko włączyło się w akcję „Wiosenne porządki u bezdomniaków”. Poprzez stronę dlaschroniska.pl możemy przekazać zielonogórskiej placówce środki czystości i koce.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00