ZIELONA GÓRA:

Żłobek przy Wojska Polskiego gotowy. Zakończył się kilkumiesięczny remont budynku [WIDEO]

Zakończył się remont filii Żłobka Miejskiego nr 1 przy Alei Wojska Polskiego. Modernizacja placówki pozwoliła nie tylko na jej doposażenie, ale również na stworzenie 60 nowych miejsc dla dzieci. Remont obiektu był możliwy dzięki rządowemu programowi Maluch Plus. 

Modernizacja żłobka rozpoczęła się na przełomie kwietnia i maja 2021 roku. Przez kilka miesięcy udało się między innymi stworzyć dwie dodatkowe sale dla dzieci. Pojawiło się także nowe wyposażenie – certyfikowane oraz w 100% dostosowane do potrzeb dzieci. Mówi Katarzyna Cichocka, dyrektorka Żłobka Miejskiego nr 1.

Front robót był dosyć duży. Obiekt był przystosowywany w zasadzie od piwnicy, aż do dachu. Trwały prace w piwnicy. Przystosowanie do magazynów i otworzenia kuchni. Kuchnia jest dziś cała zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt. Do tego sale zabaw, sypialnie. 

Są też nowe miejsca pracy. Koszt inwestycji to blisko dwa miliony złotych. Modernizacja nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie rządowe dofinansowanie. Mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Cieszę się, że samorząd aplikuje w tych programach i wierzę, że w naszym regionie ten program będzie się nadal cieszył dużym zainteresowaniem. W 40 gminach wciąż nie ma takich miejsc. Jest dużo zrobienia. Pieniądze rządowe są, będę więc namawiał samorządy o aplikację do tych programów. 

Zielonej Góry namawiać nie trzeba. Miasto już teraz planuje udział w kolejnych programach, będących szansą na pozyskanie środków na rozbudowę pozostałych żłobków miejskich. Tym bardziej, że tylko w naszym mieście wciąż brakuje około 500 miejsc dla dzieci.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: