ZIELONA GÓRA:

Zielonogórzanie mają szansę na dołączenie do programu “Czyste Powietrze”

Trwa nabór wniosków do programu “Czyste Powietrze”. W jaki sposób można je złożyć rozmawiano w czwartek w świetlicy sołeckiej w Zatoniu. Na spotkanie informacyjno – konsultacyjne zaproszono mieszkańców. Zielonogórzanie mogli się dowiedzieć między innymi jak prawidłowo złożyć wniosek o dofinansowanie na wymianę tzw. kopciuchów. 

Rozmawiano także o docieplaniu budynków oraz montażu instalacji fotowoltaicznych. Do kogo program jest skierowany? O tym Sylwia Mazurek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Podstawowy warunek to jest to, że musi go złożyć właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego, który posiada określone źródło ciepła. Wnioski możemy złożyć przez stronę internetową. Dodatkowo należy go wydrukować i dostarczyć do nas w formie papierowej. 

Zielona Góra jest jednym z lubuskich partnerów programu “Czyste Powietrze”. Co za tym idzie – wnioski można złożyć także w naszym magistracie. Dokładniej w budynku przy ulicy Dąbrowskiego. Mówi Emilia Gaik z zielonogórskiego Urzędu Miasta.

Mieszkańcy mogą przyjść i wypełnić wniosek bezpośrednio u nas. W punkcie pracują przeszkolone osoby. Powiedzą jakie warunki należy spełnić, pomogą wniosek wypełnić, jakie są potrzebne dokumenty.

Więcej na temat programu “Czyste Powietrze” można znaleźć także na stronie czystepowietrz.gov.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: