UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zielonogórzanie kolejny raz pobiegną dla transplantacji [WIDEO]

Uniwersytet Zielonogórski szykuje się do kolejnej edycji biegu dla transplantacji. Kolejnej, bo już ósmej. Bieg główny zaplanowano na 4 czerwca pomiędzy godziną 10, a 13 na stadionie sportowym przy ulicy Wyspiańskiego. Ale jest też alternatywa dla tych, którzy tego dnia pobiec nie mogą. Kolejny raz organizowany jest również tzw. bieg wirtualny po Parku Poetów.

Wziąć w nim udział można pomiędzy 29 maja, a 2 czerwca.

Wszystkie te osoby muszą następnie przesłać nam screen pokonanej trasy. Otrzymają wtedy pakiet postartowy. Osoby biorące udział w biegu głównym otrzymają natomiast pakiet startowy. W tym nasze koszulki, tym razem fioletowe z pomarańczowym nadrukiem. 

Tłumaczyła Małgorzata Ratajczak – Gulba z biura promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Bez względu na to, którą opcję biegacze wybiorą, muszą się na wydarzenie najpierw zapisać. W tym roku przewidziano maksymalnie 300 uczestników. Jak podkreśla Ratajczak – Gulba – najważniejsza jest jednak idea biegu, czyli propagowanie transplantacji oraz finansowe wsparcie dla Martyny i Ani.

Dwie podopieczne stowarzyszenia “Nerka”. Wspieramy dziewczyny od lat, dziś są one już nastolatkami i wiedzą, że zawsze w okolicach czerwca jest ten bieg i zbieramy środki na ich leczenie czy rehabilitację. 

Zapisać się na bieg można do 22 maja poprzez stronę super-sport.com.pl. Samo zaś wpisowe to 30 złotych w przypadku osoby dorosłej oraz 20 dla dziecka.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00