ZIELONA GÓRA:

Zielonogórski UTW skończył trzydziestkę!

Dokładnie 17 czerwca 1991 roku zarejestrowane zostało stowarzyszenie, które dziś znamy jako Uniwersytet Trzeciego Wieku. Kilka miesięcy później, bo w październiku, rozpoczął się pierwszy rok akademicki. Dziś, 30 lat później, słuchacze UTW mówią o nim, że jest to ich drugi dom.

Część słuchaczy tworzy Uniwersytet Trzeciego Wieku od samego początku. Są też osoby, które dołączyły do niego zaledwie kilka lat temu. Przykładem może być Aleksander Jakubowski, który do grona seniorów dołączył 8 lat temu. Choć namowy były już znacznie wcześniej. Jak mówi Aleksander Jakubowski – lepiej późno, niż wcale.

Spotyka się tu grono ludzi, które zaraża swoją pasją innych ludzi. Jest tu możliwość dokształcania się w różnych kierunkach. Często ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że odkrywają w sobie talenty, które były ukrywane przez wiele lat. A to spowodowane było różnymi obowiązkami rodzinnymi. Pracą. I różnymi sytuacjami, które im w tym przeszkadzały. 

Celebrowanie okrągłego jubileuszu zainaugurowało uroczyste spotkanie w bibliotece Norwida.  Obchody potrwają jednak do końca roku akademickiego 2021/2022. A czego można życzyć studentom UTW? O tym prezes, Zofia Banaszak.

Żeby kolejna pandemia nie wykluczyła nas znowu z zajęć w siedzibie i poza nią. Żeby wreszcie opuścić internet i spotkania online. Dosyć online. Chcemy być sobą, spotykać się, realizować. 

Słuchacze UTW życzą sobie także, żeby do ich grona dołączali wciąż kolejni zielonogórzanie. Ich prośbę, jeszcze w trakcie uroczystości, spełnił jeden z nich. Na listę studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku wpisał się sam prezydent Janusz Kubicki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00