WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zielonogórski Rower Miejski ponownie działa. Na jakich zasadach? [WIDEO]

Od środy, 29 maja można korzystać ponownie z Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Po nowemu, bo wypożyczalnia od teraz prowadzona jest przez konsorcjum firm Orange i Roovee. Na zielonogórzan czeka 350 jednośladów.

Są to tzw. rowery czwartej generacji. Na czym polega nowość? Tłumaczy Daniel Janukowicz z firmy Orange Polska.

Rower ma na sobie zabudowany zamek zabezpieczający. Nie ma konieczności odstawiania go na stację i zapinanie go do zamka w stojaku. Nie trzeba tego robić. Użytkownik ma pełną swobodę wyboru czy kończy wypożyczenie na stacji rowerowej, czy kończy bezpośrednio pod domem, tam gdzie stacji rowerowej nie ma.

Prezydent Marcin Pabierowski chce, żeby system jeszcze ewoluował. Na razie rowery są rozlokowane na 40 stacjach.

Kolejne stacje są omawiane. Chciałbym, żeby była stacja przy Ochli oraz w Zatoniu. Chciałbym też w części wprowadzić rower wspomagany elektrycznie.

Niezmiennie pierwsze 20 minut jazdy pozostaje bezpłatne. Do godziny opłata wynosi 2 zł, a każda kolejna rozpoczęta godzina to koszt 4 zł. Za dodatkową opłatą można zostawić rower w dogodnym dla siebie miejscu. Wypożyczenia odbywają się za pomocą aplikacji. Mówi Arkadiusz Sobków, kierownik Biura Ruchu Drogowego w zielonogórskim magistracie.

Aczkolwiek dla osób, które nie mają smartfonów jest też możliwość wypożyczenia poprzez kontakt z biurem obsługi operatora lub też przez SMS, choć wcześniej należy to konto założyć.

Osoby, które nie mają dostępu do komputera mogą założyć konto w biurze informacji turystycznej w ratuszu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00