ZIELONA GÓRA:

Zielonogórska policja: Na cmentarzach było spokojnie i bezpiecznie

Jak wyglądały na zielonogórskich ulicach i cmentarzach pierwsze dni listopada?  Zielonogórscy policjanci dokonali podsumowania.

Podczas trzech dni, 31 października oraz 1 i 2 listopada było spokojnie i bezpiecznie.  – Nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. – mówi podinspektor Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

W ciągu tych trzech dni doszło do dwóch wypadków drogowych. Jeden z nich to potrącenie osoby pieszej. W tych wypadkach dwie osoby zostały ranne. Poza tym doszło do czternastu kolizji w tym 1 listopada były tylko dwie w naszym powiecie. 

Barska dodaje, że doszło także do kilkudziesięciu wykroczeń związanych z ruchem pieszych. Na co zwracali uwagę policjanci?

Sporządzili siedem wniosków o ukaranie do sądów, wystawili czterdzieści siedem mandatów karnych. Zatrzymanych zostało trzynaście dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy. 

Dodajmy, że bezpieczeństwa  strzegło kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego oraz prewencji jak również funkcjonariusze straży miejskiej i straży granicznej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00