KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Zielonogórscy plastycy zachęcają do udziału w konkursie o mieście

„Zielona Góra jest piękna, bo jestem jej częścią” – tak nazywa się miejski konkurs plastyczny z myślą o dzieciach organizowany przez Związek Polskich Artystów Plastyków, Oddział w Zielonej Górze.

Dziewiąta edycja konkursu ma na celu pokazanie, jak młodzi ludzie spędzają wolny czas w Zielonej Górze. Do uczestnictwa zachęca Liwia Litecka z Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Z kim go spędzają, w jakich miejscach, ale też to, jaką wspólnotę tworzą, może gdzieś przynależą. Chodzi o to, żeby pokazać na swoich pracach. Mogą to wykonać w różnych kategoriach: malarstwie, grafice, rysunku, czy kolażu.

Zainteresowanie konkursem z roku na rok wzrasta. Pierwszy etap odbywa się na poziomie szkolnym. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 kwietnia.

W Galerii Pro Arte na zielonogórskim deptaku. Format prac jest od A3 do B2. Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronie zpap.zgora.pl.

Więcej na ten temat, a także o tym, co dzieje się obecnie w Galerii Pro Arte na portalu wZielonej.pl. Tam cała rozmowa z Liwią Litecką.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00