ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra najeżona domkami dla jeży. Tak o przyrodę dbają uczniowie „dwójki”

Uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze leży na sercu dobro przyrody. Jako jedni z kilku laureatów wygrali konkurs Eko Odkrywcy i otrzymali fundusze na swój pomysł. Nosi on nazwę „Tropem zielonogórskich jeży”.

O pomyśle na projekt opowiada Agnieszka Georgiczuk, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 2.

Oprócz tego, że jestem nauczycielką tej szkoły, zajmuję się ochroną jeży. Od jakiegoś czasu edukuję naszą młodzież (i nie tylko naszą) w zakresie ochrony tego gatunku. Pomysł pojawił się w momencie, gdy usłyszeliśmy o konkursie Eko Odkrywcy. Wraz z koleżanką, nauczycielką biologii, stworzyłyśmy plan projektu. Młodzież zaangażowała się bardzo szybko w działania, zebrała się duża grupa. Zaczęliśmy więc pracę nad projektem.<span class="su-quote-cite">Agnieszka Georgiczuk</span>

Pomysł spodobał się organizatorom konkursu, więc młodzi ludzie zostali nagrodzeni 5 tysiącami złotych na realizację projektu. Dzięki temu w całej Zielonej Górze staną domki dla jeży.

Na pewno jeże znajdą tam swoje miejsce i będą bezpieczne. Żadne psy ani inne zwierzęta nie będą się mogły do nich dostać. Z pewnością jeże będą tam hibernować na zimę.<span class="su-quote-cite">Patrycja, uczestniczka projektu</span>

Wygraną w konkursie uczniowie zainwestują również w znaki ostrzegawcze „Zwolnij. Jeże!”, podobne do tych, które stoją na drodze między Łężycą a Zieloną Górą.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00