ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

ZGK uruchamia patrole, Lasy Państwowe zrębkują drzewa. Rusza „Eko Choinka”

Na ulice Zielonej Góry wyjadą Eko Patrole. W różnych punktach miasta będą odbierać choinki pozostawione przez mieszkańców. To jeden z elementów akcji „Eko Choinka”.

Drzewka, które zgubiły już igły albo po prostu są zbędne, można wystawić przed pergole śmietnikowe. Wywiozą je pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Akcję rozpoczną już o 6:00 rano. W soboty będą jeździć po Zielonej Górze, a w dni robocze odwiedzą dzielnicę Nowe Miasto.

Od poniedziałku do piątku będziemy w dzielnicy Nowe Miasto. Jeżeli akurat ktoś nie wstrzeli się w ten termin, kiedy będziemy odbierać choinki, zawsze można ją przywieźć do jednego z naszych dwóch Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Przypomnę, że jeden znajduje się przy ulicy Wrocławskiej 73, drugi przy ulicy Zjednoczenia 110. Każdy mieszkaniec, który ma złożoną deklarację na wywóz odpadów, takie drzewko – oczywiście żywe drzewko, chociaż sztuczne też może przywieźć, bo jak nazwa wskazuje, punkt jest selektywny – może właśnie tam przywieźć i oddać nieodpłatnie.Agnieszka Miszon, Zakład Gospodarki Komunalnej

Nasze choinki można też poddać recyklingowi. W jaki sposób – to zobaczymy w trakcie finału akcji edukacyjnej Eko Choinka. Na pewno polecą wióry!

Choinka trafia do naszych rębaków, przygotowanych przez ZGK i Nadleśnictwo Zielona Góra. Są naturalne pokazy zrębkowania. Każdy może później wziąć ten nawóz i wykorzystać w swoim własnym ogrodzie. Szkoły często pobierały taki nawóz. Jak ktoś ma rododendrony, takie rośliny, które lubią w ogrodzie kwaśne pH, to jest to idealny, naturalny nawóz.Ewelina Fabiańczyk, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze

Finał „Eko Choinki” posłuży promocji ekologii, a temat ten pomogą nagłośnić goście: raper Rademenez, czyli Radosław Blonkowski oraz animatorka Kamila Winkler. Atrakcją będzie również gra przyrodnicza dla dzieci. Impreza odbędzie się 23 stycznia o 11:00 przy ratuszu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: