ZIELONA GÓRA:

Zdolni uczniowie i studenci znów nagrodzeni! Miasto przyznało stypendia

15 osób odebrało stypendia miasta Zielona Góra. W ten sposób zostały nagrodzone ich osiągnięcia twórcze i artystyczne. Choć część stypendystów to uczniowie, którzy musieli sprostać wyzwaniu edukacji zdalnej, nie przeszkodziło im to w osiągnięciu sukcesów docenionych przez miasto.

Dobre wyniki w nauce to nie wszystko, czym mogą pochwalić się stypendyści. Są również uczestnikami lub laureatami konkursów na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Żeby uzyskać to stypendium, musiałem wykazać się umiejętnościami grania na fortepianie. Od kilku lat uczęszczam do szkoły muzycznej, startuję również w różnorodnych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendium bardzo pomoże mi na przykład w wyjechaniu na jakiś bardzo fajny kurs pianistyczny, z którego mogę potem wykorzystać bardzo dużo umiejętności, które zdobędę.

Po raz trzeci stypendium miasta odebrała Liwia Litecka, studentka malarstwa. Podkreśla, że to wyróżnienie jest efektem stałej, wytężonej pracy.

Co roku jest to praca przez cały czas. Nagrody finansowe pozwalają bardzo rozwinąć swoje pasje i zawód, który wszyscy wykonujemy.

Gratulując zdobywcom nagród, prezydent Janusz Kubicki wyraził nadzieję, że kultura w mieście szybko stanie na nogi.

Cieszę się z tego, że mamy szansę się spotkać, bo kultura jest chyba tą dyscypliną, która ucierpiała najbardziej. A bez kultury świat wygląda trochę gorzej. Przyznamy 15 nagród, tak jak co roku. Cieszę się i mam nadzieję, że kultura wróci na stałe i będzie bardziej otwarta niż miało to miejsce do tej pory, bo niestety epidemia spowodowała w tym zakresie straszne spustoszenie.

Każdy stypendysta otrzymał nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych. Przyznano je za osiągnięcia w dziedzinie muzyki, sztuk plastycznych, tańca i literatury.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00